Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Téli időszakban kézszárazság...

Téli időszakban kézszárazság elleni krém?

Figyelt kérdés

Főként személyes tapasztalatokon alapuló termékajánlásokat szeretnék kapni, ha megoldható.

Gondolom jó néhány embert érint ez a probléma, ami engem is. Mégpedig az, hogy a téli mínuszokban a kezem kirepedezik, kiszárad, és durvább napokon a repedések mentén be is vérzik a kézfejemen a bőr.


Valakinek van valami bevált praktikája, tud ajánlani valami kézkrémet, kézmosáshoz szappant, vagy valamit, ami csillapítja/megszünteti a problémát?

Egyébként a melegebb (kb. 5 fok feletti) hőmérsékletű napokon semmi baja a kezemnek, csak a hideget nem bírja.


Kesztyű nem megoldás, egyrészt nem szeretek hordani, másrészt tavaly kipróbáltam, nem sokat segített.


Előre is köszönöm a segítséget!



2018. dec. 18. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a kek tegelyes nivea krem jott be azert mert nagyon zsiros. Ha neked megsem jon be akkor minnel zsirosabb kezkremet vagy testapolot hasznalj, es nem szarad ki olyan gyorsan raadasul a kezed is puha lesz tole
2018. dec. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos azt mondta, hogy a zsíros kézkrém csak ideig óráig jó és amikor elmúlik a hatása még jobban kiszárad a kéz. Nekem a La roche-posay által gyártott cicaplast mains jött be. Ez nem zsíros krém és 2-3 kézmosást is kibír.
2018. dec. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2# nyilvan ideig oraig tart de megis sokaig. En tapasztalatbol mondtam neki hogy nekem hogy valt be es mi. Arrol en nem tehetek hogy az orvosod ezt tanulta az egyetemen. Nekem bejott es kesz minden emver bortipusa mas ennyi
2018. dec. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalatból írtam, mivel a zsíros krém nem vált be. És erre mondta a doki, amit leírtam, hogy mondott.
2018. dec. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor valakinek ez valakinek az. Mindenki mas menjen borgyogyaszhoz vagy gyogyszertarban adnak jo kremet ra biztos
2018. dec. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pedig a kesztyű a legjobb. Ne mondd már, hogy nem segített. Nyilván ha már ki van száradva, repedezve, akkor nem fogja a kesztyűviselés meggyógyítani, maximum felgyorsul a gyógyulás ideje, ha már nem teszed ki a hidegnek, szélnek a kezed. Megelőzni viszont meg tudod a problémát, ha kesztyűt húzol.
2018. dec. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én is szeretem ilyenkor a kek niveát, de igazán semmi nem volt jó, nekem is véresre képes repedezni.


gyógyszertárban is vette bőrgyógyász által felírt méreg drága pici tégelyes krémet, nem emlékszem már a nevére, de 8000 forint volt és nem is használt...

vettem olyat amit a gyógyszertárban kevertek, az jobb volt. ennek el sem tudtam olvasni a nevét a dobozon, csak mondtam a gyógyszerésznek, hogy a kezemre szeretnék krémet.


amikor véresre reped, akkor egy éjszakára sudocream-el bekenem, az reggelre szépen rendbehozza, de attól még száraz marad.


szoktam használni The Body Shop-os body buttert, az elég sűrű, kicsit zsíros, mégis viszonylag gyorsan beszívódik, igaz borsos az ára, de elég kevés kell belőle egyszerre. egy próbát lehet megérne neked is

2018. dec. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a tippeket, javaslatokat!
2018. dec. 21. 22:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!