Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hidegre valló érzékenység....

Hidegre valló érzékenység. Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés

Hideg időben, vagy éppen fürdés után a testem bármelyik részén nem egyidőben, de viszketni kezdek. Még hozzá sem érek, de már vörösödik és ég. Ha hozzáérek, mert hát elég nehéz megállni, akkor aztán már olyan mintha korbáccsal ütöttek volna. Vörös területen fehér csíkok megjelennek, tapinthatóan kiemelkednek. Szóval olyan mintha tényleg korbáccsal rámütöttek volna. Mondjuk rövid ideig tart, kb. 5 perc. Ha tovább vagyok hűvös helyen ismét 5 perc de már máshol. De nyomtalanul elmúlik. Emellett a kezem duplájára dagad és szószerint fáj. Ha jégkrémet vagy hideg italt, ételt eszem akkor a szám, a nyelvem is bedagad úgy hogy akkor a beszéd nem éppen egyszerű dolog. Kb. 8 évvel ezelőtt is volt ilyen, de egy-két hónapon belül magától elmúlt. Bőrgyógyászhoz nem mentem, mert úgysem tudom kifogni azt az időd amikor éppen kijön rajtam.

Nektek mi a tippetek mi lehet ez?


2010. jún. 22. 16:03
 1/1 anonim ***** válasza:
ez hidegallergia
2010. jún. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!