Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Anyukám ujját véletlenül...

Anyukám ujját véletlenül bezártam a kocsi ajtóval, mert nem vettem észre. Lehet ebből komoly baj?

Figyelt kérdés

Reggel történt,hogy miséről jöttünk haza és ott volt az ujja ahol az én ajtóm.Nem vettem észre és becsuktam az ajtót.Persze rögtön visszanyitottam és kivette az ujját.

Lefagyasztottuk,azt mondta jobb.Eléggé bedagadt és véraláfutásos lett.Apum mondta,hogy menjünk el az ügyeletre,de anyum hajthatatlan volt,azt mondta nem kell.

Utána kipróbálta amit az egyik házi praktikás könyvében olvasott,hogy zsepit átitatott ecetesvízzel és rátekerte az ujjára,majd bekötötte egy textil zsepivel.A véraláfutás kisebb lett és nem is olyan dagadt.Most már tudja kicsit mozgatni az ujját.

Félek,hogy lehet valami komolyabb is ebből?Ugye nem?


2010. jún. 20. 15:59
 1/4 anonim ***** válasza:
A húgom talán 4 éves volt amikor felcsapták az ujjaira a vonat ablakot.Kézfej benn ujjak kint.Semmi baja nem lett.Anyukádnak sem lesz.
2010. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy eltört. Bár a törés meg gyógyulhat orvos nélkül is, ha a csont elmozdult, azt helyre kell rakni. Egy röntgenre érdemes bemenni a sürgősségire. Törésnél csonthártya gyulladás is felléphet ami otthon nem gyógyul. Egy röntgen mindenképpen jó lenne.
2010. jún. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én is rácsaptam már az ujjamra a kocsiajtót (hüvelykujj) nekem "csak" megrepedt a csont egy hét múlva leesett a körmöm...bár a körmön már a balesetkor látszott hogy le fog esni, mert tiszta fekete volt már akkor...


Csontom soha nem tört még el, de ez is nagyon-nagyon fájt...a törés ennél gondolom csak rosszabb, és akkor mozgatni se tudná...

2010. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Anyukámnak a mutatúujjára csuktam az ajtót.De nem a körömrésznél,hanem a ujjpercnél vagy hol,ahol mozog.Most már tudja mozgatni és nem fáj neki,legalábbis azt mondja.

2010. jún. 20. 17:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!