Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Furcsa szúnyogcsípés. Érdemes...

Furcsa szúnyogcsípés. Érdemes vele orvoshoz menni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben két helyen is megcsípett valami (gondolom szunyog).A fura az,hogy a csípés körül nagy kiterjedésű kékes piros "udvar"keletkezett.Napokig megmarad és nagyon viszket.A folt nő.Aggódom nem lehet-e fertőzőtt ami megcsípett.Hallom hogy mostanàban többeknek furcsàn csúnya a szúnyogcsipése.mMi lehet ez?
2018. aug. 6. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki.
2018. aug. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Paromnal pont ugyanez, 2-3 folt, mutatta borgyogyasznak azt mondta semmi problema csak epp eret csipet meg, majd elmullik.
2018. aug. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom..Az orvosok is sokszor csak lerázzák valamivel az embert..

A szúnyog előszeretettel csípi az eret vagy közvetlen mellette, mégsem olyan csúnya a csípés mindenkin!

Az egyik csípés a nyakon volt, nem az éren, inkább a nyak elülső részén, de először csak egy hirtelen kialakult csalán kiütés látszott, szétterjedt sok kis apró csipés szerű dudor egymás mellett körülötte piros és viszketett.Aztán a kis dudorok eltűntek 1-2 óra alatt és csak egy nagyobb maradt, ami körül idővel kokárda szerű piros folt alakult ki, olyan amilyennek a fertőzött kullancs csipést mutatják, csak ez nem kullancs volt.A folt ott volt pár napig és nagyon viszketett.

Az elmúlt. Most az egyik karon van pont a vénán ott nem volt csalánkiütés szerű kezdete a dologna, csak látszik az apró csipés és körülötte a kékes rózsaszin nagy folt.Viszketésre való kenőcsöktől nem múlik, csak hideg viz enyhíti.Fura régebben ilyet nem tapasztaltunk, pedig kóstolgattak akkor is a szúnyogot.Mellesleg egyet sem szoktam látni alakásban..

2018. aug. 7. 18:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztosan szúnyog csípett meg? Lehet valamilyen más rovar. Nekem is volt ilyen csak pók csípett meg, de nagyon rossz volt. Szerintem menj el vele orvoshoz, ha még nem múlt el, nincs mit veszíteni vele. Egy próbát megér hátha tud valamit adni rá.
2018. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!