Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért fájt ma annyira a...

Miért fájt ma annyira a gyökérkezelés első alkalma, hogy majd nem meghaltam a székben? :D

Figyelt kérdés
Ma voltam fogorvosnál és elmondta, hogy elég szuvas a fogam, ezért kifúrja, hogy megnézze kell-e gyökér kezelni..kaptam érzéstelenítő szurit, az lezsibasztotta a fél arcom, viszont a fogamat egyáltalán nem.. szóval elkezdte fúrni és azt hittem ott fogok meghalni, mondtam a doktornőnek, hogy ez nagyon fáj erre meg csak annyit válaszolt, hogy ő ezt nem hiszi el, ez nem fájhat..aha, sírva jöttem ki annyira fájt.. és ugye kifúrta és azt mondta, hogy tesz bele egy ideiglenes tömést , megnézzük mit reagál a fogam rá..teszem hozzá , hogy azután még van két órán keresztül fájt a fogam, de nagyon..eskü előtte nem fájt ennyire mint miután hozzányúlt...anyu azt mondta, hogy ez azért volt mert be van gyulladva a fogam, mondom oké de ilyen nincs, hogy semmi fájdalomcsillapítót nem kapok majd.. szóval két kérdésem lenne. Ha a fogam jól reagál erre az ideiglenes tömésre (már mint nem fáj meg ilyenek) akkor nem is kell gyökér kezelni? Viszont,ha még is fájna és elkezdődik a gyökér kezelés ilyen szintű fájdalom lesz, mint ma amin keresztül mentem?
2018. máj. 23. 19:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Röntgenen látszik, hogy milyen a fog, ha gyökérkezelte, akkor biztos még menthető. A szuvasodás miatt fájhatott jobban, de az érzéstelenítővel nem annyira vészes, te túlreagálod.
2018. máj. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, lehet van benne valami, hogy túlreagálom, mert alapból egy olyan ember vagyok, aki retteg a fogorvostól, de tényleg annyira fájt, hogy akaratlanul is megrándult az egész testem a fájdalom hatására, és mielőtt nem nyúlt hozzá nem fájt ennyire, mint ma. Köszönöm a válaszod! :) Arra esetleg nem tudnál válaszolni, hogy ha minden rendben lesz az ideiglenes töméssel akkor mi lesz a fogammal?
2018. máj. 23. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Azért fájt, mert szuvas volt nagyon és kitisztította és az idegegekhez ér a fúró és fáj, de ha nem kaptál volna érzéstelenítőt, nem is bírtad volna ki.

Ha nem fáj az ideiglenes, nem gyullad be, elkezd belül gyógyúlni, akkor betömi véglegesen.

2018. máj. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem adnak rendes érzéstelenítőt fúráskor? Amikor húztak, az sosem fájt, pedig ugye azok a legrosszabb, már menthetetlen fogak. Bezzeg fúráskor, töméskor előfordult többször is.
2018. máj. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én egyszer úgy is jártam hogy a bal felső 5-ös volt a problémás, kaptam is oda érzéstelenítőt, oké. Aztán érzem hogy jól van zsibbadok csak épp bal oldalt alul:D, jeleztem is a problémát hogy itt valami nem kóser, és akkor mondta is h ez előfordulhat mert a (nem tudom mibe/hova, nem jegyeztem meg) adta a szurit. Utána lőtt még egyet az ár okés volt.

Viszont ha nem igazán bírod a fájdalmat akkor még érzéstelenítve is megeshet hogy kellemetlen

2018. máj. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Anyukádnak igaza van, gyulladt fogat egy olyan tok veheti körül (hogy ne terjedjen tovább a gyulladás), ami az érzéstelenítőt sem engedi át! Ha a gyógytömés beválik, az javíthat a gyulladáson, de azt úgyis a fogorvos dönti el, hogy kell-e gyökér kezelés vagy sem. A gyökérkezelés sem mindig fájdalmas, csak akkor ha pont eltalálják az ideget, de ha a gyulladás lehúzódik a fogadról, akkor meg van rá a sansz, hogy nem fog fájni. Sajnos ezt előre nehéz megmondani, hogy neked pont fájni fog-e vagy sem.

2018. máj. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!