Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha üzemorvoshoz megyek orvosi...

Ha üzemorvoshoz megyek orvosi vizsgálatra akkor ő meg tudja nézni, hogy az utóbbi időben milyen gyógyszereket szedtem?

Figyelt kérdés
Munkaalkalmassági lenne, és nem szeretném, hogy kiderüljön a betegségem.
2018. máj. 21. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Ja, kit érdekel hogy alkalmatlan vagy, és az orvos rá fog baszni ha kiderül hogy ezzel együtt is megadta az alkalmasságit? Remélem meg tudja nézni.
2018. máj. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Most már igen.Össze van kötve az egészségügy számitógépes hálózata .Beüti a tajszámod,és máris jön minden,amire csak kiváncsi .Kórházból jöttem ki,minden előttem van ,nem kell semmit se mondani.Már itt tartunk.
2018. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak elgurult a gyógyszere, vagy mi baja van? Önjelölt ítélkezőt játszik?


A gyakorlat azonban az, hogy az üzemorvosok telibe lekakkantják a pácienseket. Rádnéz, max mér egy vérnyomást és pecsétel.

Ráadásul az olyan állapotokat amúgy sem tudnád eltitkolni, ami totál alkalmatlanná tesz.

Ha meg van egy olyan, egyébként gyógyszerrel karbantartható tüneted, amitől még tudsz is melózni, akkor nem kell vele foglalkozni.

Ráadásul ha nagyon a felelősség részét vesszük, az orvos egzisztenciája miatt sem kell félni, mert ha "letagad" valamit a páciens, akkor az nem a doki hibája lesz.

Gyógyszerszedési adatokat meg tudtommal nem lehet egy központi adatbázisból lehívni. Márcsak a titoktartás miatt sem.

2018. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!