Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Báriumos vastagbél CT?

Báriumos vastagbél CT?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Altatásban végeztek rajtam kolonoszkópiát, azaz vastagbél tükrözést, de korábban több hasi műtétem volt, és ezt a vizsgálatot csak egy 50 centis darabon tudta elvégezni a letapadások miatt.

Ezek után barium-szulfátos vizsgálatot rendelt el.

Vízbe kevert bárium port kellene bevennem több alkalommal a hashajtás előtt és után is.

Évek óta gond van a gyomrommal, gyógyszert szedek fekély és reflux miatt is.


Olvastam interneten dolgokat, és megijedtem.

Olyan mellékhatásokat láttam, mint például széklet dugó kialakulása a por miatt, esetleg hasfal gyulladás, vérzés megindulás, elzáródás, és gyomor-betegeknek bariumot nem ajánlanak.


A kezelőorvosomat nem tudom elérni napok óta, és döntenem kellene, hogy elmenjek-e.

Ráadásul a vizsgálat hetén lesz egy nagyon fontos programom, amin muszáj lenne megjelennem.


Szeretnék tanácsokat kérni, illetve tapasztalatokat olvasni, ha van.


Ti estetek már át ilyen vizsgálaton? Volt valami mellékhatása?

Esetleg szerintetek be merjem vállalni, tudtok valamit erről az egészről?


Előre is köszönöm a segítségeteket!


2017. nov. 4. 12:18
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!