Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt a körmöm mellett a...

Begyulladt a körmöm mellett a bőr, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A helyzet hogy mára kezd fájni a gyulladás, picit meg van dagadva, és elég meleg is a bőr, piros. Elmőlhat e ez magától? Holnap mennék a strandra, ez gátolhat benne? nem lesz baj belőle?
2017. aug. 15. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak úgy magától nem múlik el. Kezeld Betadinnel, vagy teafaolajjal, tartsd tisztában. Főleg a lábbeli higiénája a fontos és a napi zokni csere. Használhatsz rá valami fájdalomcsökkentő krémet is.
2017. aug. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a kezem középső ujjam van begyulladva a köröm mellett. Nem mondanám hogy nagyon be van dagadva de picit fáj és piros. Mehetek én így holnap a strandra? Egy kis jódot tettem rá majd egy cikk paradicsomot és beköltöztem.
2017. aug. 15. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, inkább csak esztétikai dolog. Nekem szinte mindig van 1-2 ujjamon, mert rágom a körmöm :/ Én körömvirág krémmel szoktam kenni, nagyon jó gyulladáscsökkentő. De jó az aloe vera is, vagy a kamillás borogatás. És egyébként magától is elmúlik, de azért kezelgesd inkább. Strandra meg nyugodtan mehetsz, legalább kiázik meg a klóros víz kifertőtleníti.
2017. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első mekkora ostobaságot írt... Te jó ég. Elmúlik magától, ne piszkáld és megnyugszik.
2017. aug. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Várni.
2017. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
voltam vele orvosnál..de megint a szokásos. (amit mindenre irnak már) antibiotikumot irt fel, meg szivókötést tettek fel. azt mondta ha nem szivja ki, be kellesz menni a sebészetre. pedig nincs tályog..kicsit duzadt piros néha luktet es ennyi. nem lehetett volna valami kenőcsöt rá irni? miert mindenre antibiotikumot irnak?
2017. aug. 17. 18:32
 7/8 anonim ***** válasza:
Mert ennyire képes a magyar orvos"tudomány". Nyilván a gyógyszergyártóknak is az az érdekük, hogy szedje mindenki a drága antibiotikumot attól pedig még betegebb legyen. Szomorú, de ez van :/ Viszont a helyi kezeléssel tuti többre mész mint az antibiotikummal. Borogasd be egy jó erős kamilla teával, sokkal többet ér.
2017. aug. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
utolsó: nem a gyógyszeripar hibája, hogy a háziorvos felelőtlenül adja az antit... istenem, ez a berögződés, hogy a "gyógyszeripar...stb", úristen. alapból az, hogy ezzel elmegy orvoshoz a kérdező már kicsit... olyan mintha egy horzsolással, szúnyogcsípéssel orvoshoz rohangálnék...
2017. aug. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!