Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy végbél ill....

Lehetséges, hogy végbél ill. vastagbél tükrözésre kell mennem?

Figyelt kérdés

Elnézést, azért h hosszu a mondokám de muszály mert nagyon nagyon félek:S:(

Az a helyzet, hogy 3 napja amikor wc-zek véres egy kicsit a székletem meg a papír a törlés után.De csak olyan halvány rózsaszínes pirosas vér van rajta nem sok csak 1-2 törlésig!

Elég nehéz a wc-zés, olyan mintha székrekedésem lenne az elején de ha elindul akkor már könnyen kijön és a papír egyáltalán nem "olyan" csak kicsit véres (ahogy elöbb irtam)Semmi fájdalom nincs!!

Lehetséges ez a nehéz wc-zéstől?vagy más probléma lehet?régen is volt ilyesmi de egy alkalom után elmult..de most nem?

Háziorvoshoz csak kedden délután tudok elmenni (ünnep miatt) Lehetséges, hogy egyből végbél. ill vastagbél tükrözés lesz? vagy csak egyszerű székletmintábol meg tudnak állapitani vmit elöször?

Nagyon félek ettől az egésztől!!!!!

Hogyan zajlik pontosan egy végbél ill vastagbél tükrözés pontrol pontra??

Mégegyszer bocsi a sok kérdésért meg a hosszu szövegért,de télleg nagyon félek és nagyon szeretném tudni az összes kérdésemre a választ!mert keddig nem birom ki amég eljutok a háziorvoshoz:S

Elöre is köszi!!!


2010. máj. 24. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A végbéltükrözéstől ne félj, egy nagyon vékonyka csövet dugnak be, szinte meg sem érzed. A vastagbeledet nem fogják nézni, ha friss vér van a papíron, és nem alvadt. Valószínűleg belső aranyered van, az nem fáj, csak vérzik. Kapsz rá kúpot.
2010. máj. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekem is volt ilyen problémám.Az a lényeg,hogy rögtön mosakodj meg,ha kaksisztál.Utána ülj bele jó meleg vizbe. Ülőfürdő után én kamillafiltert áztattam és melegen odatattem a végbelemhez. Naponta ezt többször is.

Jobbulást!

2010. máj. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Rögtön nem küldenek el tükrözésre.Van kenőcs és kúp. Igaz én a kúpot nem szerettem,olyan volt mintha az is sértette volna a végbelemet. A kamilla a legjobb.
2010. máj. 24. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó eséllyel "csak" aranyér, nem komoly.

Tisztálkodni nem árt utána, de természetesen ezt nem mindig engedheti meg magának az ember.

Ne nagyon ülj hideg kövön, és próbáld ki az Aurobin kenőcsöt (vényköteles, de ha szépen nézel kiadja a patikus).

2010. máj. 24. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nekem is szokott lenni. Enyhe fokú aranyér. Aurobin kenőcs, Mastu kúp -nekem nagyon bevált. Tény, hogy engem elküldtek colonoscopiára, de az neg. lett. A dokim csak biztosra akart menni. Amúgy a tükrözés egyáltalán nem fáj, csak ciki. De egy bizonyos életkor felett ajánlott néha megelőzés miatt!
2010. máj. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez aranyer, azert menj el dokihoz de o is ezt fogja jo esellyel mondani. Rogton biztos nem lesz tukrozes, max. beutalot kapsz, de nem hiszem, hogy rogton oda kuldene. Lehet, hogy a nehez, eroltetett vecezestol jott elo az aranyer (ez realisnak tunik). Ne aggodj, nem valoszinu, hogy komoly. Egyel sok rostban gazdag etelt
2010. máj. 24. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt vastagbél gyulladás, de túléltem az egészet.


Ha csak világos piros vér van, az a végbélből jön, az nem para.

Ha sötét vér lenne, az jönne a vastagbélből.


1. elküldenek sebészetre, ott felnyúl egy pasi a fenekedbe gumikesztyűvel, megtapogatja, hogy aranyér e, vagy mi.


2. ha szükségesnek tartja, akkor elküld végbél tükrözésre, de nem aznap, hanem pár nap mulva kapsz időpontot, és az nem fáj egyáltalán, kb csak ugyanolyan érzés, mint amikor kézzel nyúlnak be.


3.ha ott találnak valamit, akkor küldenek tovább vastagbél tükrözésre, de azt úgy, hogy befektetnek a kórházba, és ott 2 napig nem adnak enni, meg hashajtót kell inni.

Aztán mikor már majdnem éhen haltál, akkor megcsinálják a tükrözést, azt úgy, hogy nekem a vénámba nyomtak drogot, amitől nem éreztem semmit sem, csak néztem monitort és azon flesseltem hogy megyünk a csőbe, akkor az úgy tetszett és még jó kedvem is volt közben.

Csak az volt a gáz, hogy utána még vagy 2 hétig kívántam azt a drogot, és emiatt volt rossz kedvem állandóan. :/


Közben kiengedtek, felírták a gyógyszert, és ennyi.

2010. máj. 24. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, csak a tapasztalatot irom: A férjemnek is valahogy igy kezdődött a végbél- tályog és meg is mütötték, sajnos rá vagy 10 évre lett vastagbél daganat, és a végén ki kellett helyezni a beleket. 3 évig élt még utánna, kegyetlen dolog igy létezni. Nem kivánom neked, gondolom még fiatal vagy, sürgősen menj az orvoshoz, esetleg és a helyedben még az ügyeletre is elmennék, és ott utbaigazitanak.

A tükrözés lezajlását már társaink leirták neked, ki lehet birni, de az biztos, nem kellemes.

2010. máj. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sztem még csak az sem biztos hogy aranyér. szokott lenni szorulásod? olyankor keményebb a széklet, és felsérti a végbelet, csak ennyi. ha van ilyen problémád, próbálj ki vmilyen székletlazítót.
2010. máj. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy vastagbéldaganatos, meg tályogos beteg esetével nem kéne egy valszeg aranyeres kissrácot megrémíteni. Nyilván valami krónikus probléma volt, talán crohn?

Azért ez durva példa, nem ez a tipikus

2010. máj. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!