Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek ezzel?

Mit kezdjek ezzel?

Figyelt kérdés

Azért picit vicces. :D

Szóval az van, hogy elkerültem egy nagyon jó pszichoterapeutához. Idős már az úr, de tényleg nagyon jó.

Na... A gond csak az, hogy oly süket, mint az ágyú. :D

Egyrészt ordít, mert nem hallja, hogy ordít, másrészt nem hallja, hogy beszélek. :D

Nem egyszer fordult már elő, hogy beszéltem, beszéltem, majd megszólal: "Csendben is ülhetünk, de talán jobb lenne, ha beszélne, kedves."

Jaaa, igen, vaksi is szegényem. :D

Meg kicsit feledékeny... :D

"Hova is tettem a szemüvegem?"

"MAGÁN VAN, DOKTOR ÚR!" (Ez ordítást jelent xD)

"Nem, alumíniumból van a keret. Nem látta?" :DDD


De mikor kellőképp hangos vagyok és úgy artikulálok, hogy majd kiszakad a szám, akkor tényleg gördülékeny a beszélgetés. Tehát ja... :D


Csak a gond, hogy alig bírom ki, hogy ne nevessem ki szegényt. :D

És... Szerintetek kéne neki szólni, hogy valamit találjunk ki? Mert néha már tényleg a beszélgetés minőségének a rovására megy, hogy erőlködöm, hogy ne nevessem ki.

A régi páciensei már edzettek: úgy üvöltenek, mikor vele beszélnek, hogy az illetőtől zeng az egész szint.

Kollégái is. :)


De olyan édes amúgy. :)

A kollégái Papának hívják. :)


Meg ez tényleg csak apróság, hogy süket. Bitangjó orvos. A barátnőm, mikor átment hozzá, pár hónap alatt gyógyszer nélkül teljesen rendbe jött nála, férjem szintúgy, miután a barátnőm ajánlotta neki. (Igen, elég sok pszichiátriai gond van a családomban.) Csak ja... Ezzel kellene kezdeni valamit.


2017. jún. 30. 18:00
 1/7 A kérdező kommentje:

Akkor még igazság szerint nem is volt a férjem. :D

Szóval jó rég volt már, akkor még talán hallott is szegényke. :D

2017. jún. 30. 18:03
 2/7 A kérdező kommentje:
A barátnőm mesélte, hogy egyszer ő ment elsőre, és ár jóval előre bent volt az orvos. És mikor bekopogott, óvatosan benyitotta az ajtót (tudom, hogy nem szabad), az édesem a foteljában hortyogott. :DDD
2017. jún. 30. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg ilyen hangszóró, szócső? Vagy javasolhatnál neki finoman (!) hallókészüléket. Vagy szokd meg, hogy itt ez van, ezt kell szeretni. Ha téged zavar, persze szólj neki, csak ne beronts fejesből, hogy helló doktor úr, figyeljen, kérem szerintem maga félig süket, ezért hallókészülék kéne. Hanem fogalmazd meg szebben...
2017. jún. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hangszóró? :D

Mikor beszakad a dobhártyám, úgy cseng a vonalas az asztalán, és úgy kell neki szólni, hogy "Csöng a telefon, doktor úr.", akkor nem hiszem, hogy beválna szegénynek. :D

Ahogy telefonál, ha nagyon sürgős ugye... Úristen... :DDD

Volt már, hogy letették, aztán lejöttek a "Papáért", mert sürgős segítségre volt ugye szükség, és a környéken ő a legjobb pszichiáter, ebben közel egyhangú a vélemény. :D

De amúgy nagyon jó formában van a kora ellenére. :)

Olyan cuki, picit pocakos idős úr, mosolygós. Jó kondiban van, semmi ilyen gond nincs. :)

Csak "kicsit" süket és "kicsit" vaksi szegénykém. :D


Akkor az lesz, szerintem finoman célzok rá, hogy valamit kezdenie kellene. :D


Láttam már a családjával is egyszer nagykerben. :)

Éppen az unokája kérdezte a pszichiátriáról, és tök aranyos volt, ahogy ott beszélt neki róla, kisgyereknek leegyszerűsítve ugye. :)

De azért benyögött még egy "Hangosabban, fiam, egy büdös kukkot se hallok."-ot. :DDD

Akkor döntöttem a távozás mellett, aztán mikor már a látóterén (xD) kívül értem, jött a nevetőgörcs. xD

Engem ugye vagy tényleg nem (és efelé hajlok xD) vagy szabály szerint nem vett észre.


Szóval ja... Valahogy jeleznem kell neki, mert ez így nem állapot. Nem szép szegényt gúnyolni sem, mert csodálatos ember, tényleg látszik minden gesztusából a segíteni akarás, másrészt meg a terápiás ülésemen inkább azzal kéne foglalkoznom, nem a hallásával.

2017. jún. 30. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:
ideje lenne nyugdíjba vonulnia, mert ez igy nem állapot.
2017. júl. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Édesem... :)))

Mikor legutóbb voltam nála, ugye szóltam neki, és olyan aranyos. :)

Mondta, hogy a felesége már felhívta rá a figyelmét, hogy talán nem ártana 40 év után újfent ellátogatnia a szemészetre, meg megvizsgáltatni a fülét, úgyhogy folyamatban van. :)))

Addig viszont üvöltésre kért meg, nem is gond, legalább kijön a feszültség. :D


Az aluszékonysága is megoldásra került, mert kiderült, hogy a szívével van gond, és kapott rá gyógyszert. :)


Neeem, még egy ideig eszébe ne jusson nyugdíjba vonulni, életemben először javulok, nem stagnálok vagy romlok. :D

2017. júl. 8. 20:33
 7/7 A kérdező kommentje:

Időközben a Papának lett hallókészüléke. :)

A végén már nagyon durva volt, üvöltve is alig hallott.

De mióta megvan a hallókészüléke, rengeteget javult. Most elemet felejt el mindig cserélni, de a kollégái megoldották. xD

Vetettek vele egy csomót és mikor elfelejti, akkor adnak neki. :D

És most, hogy nem ordít, megtapasztaltam, hogy nagyon barátságos hangja van. :)

Meg agyban még mindig elég toppon van, ugyanis aki a gyógyszerelésemet felügyeli, abszolút nem tud normálisan felvilágosítani arról, végül is mit veszek be. Így hát megkérdeztem őt, és ő végre el tudta magyarázni normálisan. Először elég kemény szakzsargonnal, aztán a tekintetemből leszűrte, hogy egy kukkot se értek, így "Vagyis ez azt jelenti" mondattal elmondta normális nyelven. :)

Most se hall tökéletesen persze, de nagyságrendekkel jobb. :)

2018. jún. 22. 22:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!