A mobiltelefon akkor is sugárzik, ha nem telefonálásra használják? A wifit éjjelre ki kell kapcsolni otthon?
Akkor is tartja a kapcsolatot a telefon a bázisállomással, amikor nem beszélsz rajta, de ilyenkor az adatátvitel minimális.
Wifin akkor forgalmaz, ha valamelyik rajta lévő alkalmazás, vagy előre telepített rendszerkomponens adatokat forgalmaz. Hogy melyik mikor és mennyit, az a telepített appoktól és a beállításoktól függ, de valamilyen csekély adatforgalom mindig van a háttérben.
Nem kell lekapcsolni éjszakára, miért kéne? Az a dolga, hogy kapcsolódjon.
Attól félsz, hogy káros az egészségre? Nem káros, a sugárzás mértéke mélyen alatta van az egészségügyi határértéknek.
Ha félsz tőle, kapcsold ki. Én is kikapcsolom, bár nincs okom azt hinni, hogy ártalmas, de nem vagyok meggyőződve az ellenkezőjéről sem. Hogyan is lehetnék, mikor csak néhány éve használja ezeket az emberiség. Én inkább nem kísérletezek magamon.
A mobiltelefonon ha nincs internetkapcsolat, akkor készenléti állapotban minimális a forgalmazása (néha megpingeli a torony, hogy "itt vagy-e", és arra válaszol, vagy az is előfordul, hogy tornyot vált). A wi-fi routerek folyamatosan adnak le úgynevezett beacon jeleket, ezzel jelzik a hatótávolságukban lévő eszközöknek, hogy elérhetőek - többek között. (Tehát ezek "forgalomirányító jelek", és akkor is adja őket, ha nem kapcsolódik hozzá senki.) A beacon keretek közti időtartam tipikusan néhány tizedmásodperc, de a legtöbb eszközön megadható ritkábbra, illetve ha jó a vétel, az adás erősségét is leveheted 50 vagy akár 25%-ra.
A wi-fi régebbi nevén WLAN, vagyis Wireless Local Area Network, vezeték nélküli helyi hálózat. Alapvetően házon belüli hálózatelérésre van kitalálva, tehát ha 50-100 méterekre működnek tőled routerek, amiatt én nem aggódnék. Én arról beszéltem, ami ott van tőled 1-2 méterre egész nap.
Ugyanígy a szomszéd szobában lévő mobil sem számít semmit. De az ember a sajátját is teheti otthon vagy egyéb csendes helyen kihangosítóra beszélgetés közben, és lerakja az asztalra. (Nem is értem azokat, akik mobillal a kézben vezetnek autót, már rég nincs forgalomban olyan telefon, aminek nincs kihangosító funkciója. Azért ez határozottan és nyilvánvalóan veszélyesebb, mint az a kis rádióhullám...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!