Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyenek a rezidens évek...

Milyenek a rezidens évek igazságügyi orvostanon? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Miután elvégzem az orvosi egyetem 12 félévét rezidens leszek. Ám pontosan hogyan is néznek ki ezek az évek? Hány osztályon kell rezidens munkát végezni, valamint ha én igazságügyi orvostanra jelentkezem majd, mennyivel több időt fogok ott eltölteni rezidensként, mint mondjuk sebészeten? És egyébként is, miket csinálnak a rezidensek? Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2017. jún. 4. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első évesek (interns) feladata a betegek anamnézisének felvétele, vizsgálata, ők rendelik el a diagnosztikus intézkedéseket, és bár idősebbek közvetlen felügyelete alatt, de messzemenően önállóan dolgoznak. Adminisztratív ténykedésük többnyire a leletek értékelésére és az epikrízisek megírására összpontosul. Ellentétben az európai gyakorlattal, az idő nagy része a tényleges kiképzést szolgálja, és nem az egyéb személyzet által elvégezhető rutinmunkát jelenti, és végképp nem a hiányzó munkaerő pótlását. A nem orvosi munkát kisegítő személyzet végzi: vérvétel, perifériás vénás kanülök behelyezése, leletek átvezetése, diagnózis szerinti elszámolás kódolása stb.


Sebészként egyszerű műtéteket hajtanak végre, ezekre az idősebb rezidensek tanítják meg őket, így pl. a hasmegnyitás alapismereteire. Ők viszont a medikusoknak adják tovább a varrattechnika ismereteit. Így indul be a lépcsőzetes oktatási rendszer első eleme: minden évvel emelkedik a feladatok (műtétek) nagyságrendje és vele együtt a felelősség.


● A második évtől immáron rezidensként egyre nagyobb beavatkozásokat bíznak a jelöltre, melyeket alapvetően tapasztalt szakorvosok, vagy maga az osztályvezető asszisztál. Még a privát betegek műtétei is a leírt szempontok szerint történnek. Mindezen túl számtalan szakmai lehetőséget vehetnek igénybe: reggelente osztályos megbeszélések, hetente vendégelőadások és klinikopatológiai konferenciák látogatása, tudományos rendezvényeken való részvétel stb. A kiképzés szerves része a rotáció a különböző osztályokon.


A nagy szakmákban (belgyógyászat, sebészet) a fiatalok hetente fél napot töltenek el az ambuláns beteggondozási programban (continuity care clinic). A rezidens ezen a rendelésen úgy találkozik betegeivel, mintha saját praxisában lenne – mindez természetesen főorvosi felügyelet mellett. Ily módon tanulja meg a szakorvosjelölt a hosszú távú betegkövetési módszereket, az egész embert figyelembe vevő ellátást az első jelentkezéstől a gyógyulásig, hiszen egész kiképzése folyamán egy személyben ő tartja a kapcsolatot a betegekkel.

2017. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha be tudod szerezni, olvasd el ezt a könyvet:

[link]

2017. jún. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek. Ám az továbbra is kérdés maradt számomra, hogy hogyan illik bele ebbe az egész rezidens dologba az igazságügyi orvostan? Mennyi időt fogunk majd eltölteni ott rezidensként? Ha ezt tudjátok, légy szíves írjátok még meg. Előre is köszi!!
2017. jún. 4. 20:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Szakvizsgára bocsátás egyéb feltételei:

- 300 boncolás és szövettani vizsgálat

- személyes vizsgálat 50 büntető peres ügyben

- személyes vizsgálat 100 polgári peres ügyben

- 100 pszichiátriai vizsgálat

- 100 iratok alapján történő véleményadás elvégzése

2017. jún. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!