Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki átesett már endoszkópos...

Valaki átesett már endoszkópos műtéten?

Figyelt kérdés
sziasztok.Krónikus, visszatérő arcüreggyulladásom van és pici kis polipok vannak az arcüregembe.Altatással fogják végezni a műtétet. Nagyon félek. Valaki átesett már ilyen műtéten?Vagy esetleg valami tapasztalata valakinek?
2010. máj. 17. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Mitől félsz pontosan?

Endoszkópos műtétem még nem volt, de volt már tályog műtétem, vakbél műtétem, sérv műtétem, missed ab-om. Anyukámat is műtötték már egy párszor, jövőhéten is fogják.

Szóval tapasztalatom van már műtét terén. Én kimondottan élvezem is, bár az ébredés nem túl kellemes.

2010. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Milyen erzes amikor felkelsz?nagyon rossz? irtozom a korhazaktol.
2010. máj. 18. 11:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Ébredés után nagyon szomjas szoktam lenni. A nagyon szót nagyon tudnám fokozni! Tehát borzasztóan szomjas szoktam lenni. És persze ilyenkor nem szabad inni. Ekkor jön jól egy rokon, szobatárs, aki esetleg egy nedves törülköző csücsköt ad szopogatás céljából. Vagy van olyan hely, ahol a nővérek már oda készítenek egy bögrét, amiben egy fa pálcikára van csavarva egy kis géztekercs, amiből ki tudsz szipákolni egy kis vizecskét. És ilyenkor a műtét helye, mármint a seb is fáj egy kicsit, de az nem vészes. Én ilyenkor (műtétek utáni) esténként nagyon jókat szoktam aludni a kórházakban.

Azt viszont be kell, tartani, amit a dokik mondanak, hogy előző nap mikortól nem lehet enni, inni.

Egyszer volt, amikor műtét közben és után kaptam ilfúzióban sóoldatot, azaz vizet. Na ekkor nem voltam szomjas.

Én a legrosszabbul az infúziókat viselem. Mármint nem azt amikor folyik belém valami, hanem hogy az infúzós tű bennem van néhány napg. Nem szeretem, ha valami idegen dolog van a testemben. Valahogy zavar.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

Mikor műtenek?

2010. máj. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat, sokat segitettetek :*
2010. máj. 20. 17:35
 5/6 A kérdező kommentje:
Jovo csutortokon mutenek Fehergyarmaton. Az a problemam, hogy en ejszaka szoktam beszelni, neha fel-fel allok almomba, es felek, hogy ugyanz ez lesz a korhazba is. :(
2010. máj. 20. 17:38
 6/6 anonim ***** válasza:

Az éjszakai "dolgaidról" a szobatársaidnak mindenképpen szólj. És szerintem nem árt a nővérnek is megemlíteni. Az altató orvos műtét elött fel fog keresni és megbeszéltek minden félét. Lehet, hogy neki is megemlíthetnéd.

Ne aggódj, nem lesz semmi gondd!

2010. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!