Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok többet alkohol...

Miért nem tudok többet alkoholt inni?

Figyelt kérdés
Kb 2 évvel ezelőtt nagyon leittam magam, alkoholmérgezés szintig, toxikológia, stb. Azóta egyáltalán nem tudok alkoholt inni, se pálinkát, bort, de még sört sem, mert hányigerem lesz akár csak a szagától is. Ez miért van?

2017. máj. 28. 19:56
 1/7 Blondie.W ***** válasza:
Mert alkohol mérgezésed volt. A szervezeted ezt traumaként élte meg, ezért "tiltakozik" az alkohol ellen.
2017. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Örülj neki, tedd össze a két kezedet, ezt komolyan irom! Tudod hány alkoholista örülne ennek? Miért lenne olyan jó alkoholmérgezést kapni, még rosszabb esetben belehalni? Hidd el, nagy szerencséd van!
2017. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja, nem azért kérdezem, mert annyira hiányozna, csak kínos mindig az egész sztorit elmesélni ha megkínálnak valamivel, aztán gondoltam jó lenne tudni az okát, pl: valamiféle alkohol-alergiám lett, vagy valami ilyesmi, azzal mégis csak egyszerűbb előhozakodni.
2017. máj. 28. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell a sztorit elmesélni, elég visszautasítani. Ha erélyesebben "kínálnak", tukmálják (ami egyébként alkoholfüggésre utaló magatartás), erélyesebben utasítod vissza. Számos oka lehet annak, hogy valaki nem iszik alkoholt. Gyárilag nem bírja, vallási meggyőződés, leszokott alkoholista, egyéb betegség, alkoholt kizáró gyógyszeres kezelés, stb.

Ha valaki feketeribizlis joghurttal kínál, és nem kérsz belőle, ahhoz is sztori kell, hogy miért nem?

2017. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
11%
szegény, mekkora tragédia.
2017. máj. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az emberi agy mindenre emlékszik.Apám gyerekkorában egy lagziban úgy bezabált tortából, hogy majdnem meghalt.Soha többet nem evett egy falat süteményt se. Még cukrászda közelébe sem ment 500 méterné közelebb.
2017. máj. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, én is "szerencsésen" tapasztaltam már ehhez hasonlót (buta fiatal ember voltam, aki azt hitte, hogy bírja a piát..) ugyanígy nem bírtam az illatát sem, öklendeznem kellett. Fél évig nem ittam alkoholt, de aztán a haverjaim kínálgatása miatt előfordult az, hogy ittam egy sört néha velük. Kínszenvedés volt az első, de ma már ismét a régi vagyok. Annyiban változtam, hogy már mértékletesen iszok, és kínosan ügyelek arra, hogy ne igyak sokat, csak amennyi éppen jól esik. Hidd el, elmúlik.
2019. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!