Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pár hete vettem észre a...

Pár hete vettem észre a végbelem szélén egy borsó nagyságú kis gumót/csomót mely érintésre picit fáj, és égető érzést produkál. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Férfi, 46 éves vagyok,
2017. máj. 1. 01:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
aranyér
2017. máj. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szőrtüszőgyulladás is lehet, de aranyér is.
2017. máj. 1. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Külső aranyeres csomó. Bármilyen fizikai megerőltetés, vagy nehezen sikerült székelésnél, kidörzsölésnél kialakulhat. Tud ám babszem nagyságú is lenni. Pár nap alatt a fájdalom elmúlik, addig feszül a bőr, utána elhal, és már nem érzékeny. Ezalatt nem árt óvatosnak lenni a jövés-menéssel, megerőltető fizikai munkával, mert nagyobbodhat, vagy gyakran mellette kialakul még egy. Utána már nem kell foglalkozni vele. Pár hét alatt eltűnik onnét magától is, először összeaszik, mint a mazsola, aztán megszűnik. (A teljes megszűnés akár hónapokba is telhet, de nem fáj, nem zavar az ott, nem kell vele foglalkozni.) Az orvostudomány érdemben nem tud mit kezdeni vele, max felírnak valami értelmetlen kenőcsöt. (Sebészetileg meg azért nem vágják ki, mert pontosan annyi idő alatt gyógyulna be az összeöltés, mint amennyi idő alatt magától is leapad.) Ki kell várni azt a 4-5 napot, amíg kellemetlen. Ez van.
2017. máj. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Már kezdtem aggódni, hogy végbél rák. De rossz érzés idősödni....
2017. máj. 1. 10:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!