Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit okoz a cumizás 7-8 éves...

Mit okoz a cumizás 7-8 éves korban?

Figyelt kérdés
Hiába minden erőfeszítésem sajnos a kislányom elég lelkis és nincs szivem megvonni tőle de az az igazság,hogy szeptembertől már 1 osztályos lesz.A másik két gyermekem nem cumizik a Robi 6 éves és ő soha nem is cumizott,mert kicsi korában későn vetk észre,hogy le volt ragadva a nyelve ezért állandóan mihelyt beraktuk neki a cumit ki is köpte.A másik Szebasztián 3 éves lessz és már neki is csak éjszaka kell a cumi de csak addig míg elalszik aztán autoatikusan kiköpi és be sem veszi másnap estig.De a kislány mihelyt hazajön az oviból rögtön a cumi az első.Mit csináljak,hogy ne gázoljak a lelkivilágába?
2010. máj. 14. 13:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyszerüen be kell vezetni, hogy cumi CSAK alváshoz van. Ezzel nem gázolsz a lelkivilágába, hanem neveled a gyereket. Mesél sokszor arról, hogy "majd ha nagy lesz", akkor alváshoz sem fog neki kelleni a cumi, mert aki nagy, az anélkül is tud aludni, DE ettöl függetlenül alváshoz add oda neki, de csak akkor.


Négy gyerekes anya

2010. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Pl ne tekintsd őt kisbabának, hanem teljes értékű embernek, akivel lehet BESZÉLNI. El lehet (sőt, már el kellett volna a rég) mondani neki, hogy egy hat éves, iskolás gyerek szájába nem való cumi, és hogy a többieknek sem lesz, sőt: csúfolni fogják érte, hogy ő milyen kisgyerek. Próbáld meg felébreszteni benne a nagylányt.


A másik, hogy fogod, és elteszed, kidobod. Nincs cumi. Két napig sír, aztán keres magának valami mást, ami biztonságot nyújt. Lehetnél pl te is ez: felolvasással, ringatással, sok-sok közös játékkal, vagy egy új plüssmaci stb.

2010. máj. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Próbáld meg megértetni vele,hogy ő már nagylány.És a nagylányok már nem cumiznak.Az én kisfiam 4 éves és éjszakára még kéri a cumit.Nagyon megértelek.Ez egy kemény harc az biztos.Figyi!Mi lenne ha felajánlanál neki valami jutalmat?Mondjuk ha leteszi a cumit akkor kap valami nagylányos dolgot?(gyereksminket,nyakláncot,kistáskát stb.)Biztos van sok minden amit szeretne,hátha ösztönözné egy kicsit.Mondd neki,hogy ő már nem baba és csak a babák cumiznak.Esetleg azt is mondhatod hogy csúnyán fognak nőni a fogai ha továbbra is cumizik.Hátha bejön!Nálunk már volt olyan ,hogy 3 napig bírta aztán nagyon elkezdett sírni egyik este és én megsajnáltam.Megbeszéltük ,hogy csak éjszakára és hála istennek ezt betartjuk.A következő lépés,hogy éjszakára is elveszem tőle.:( Nem egyszerű de próbálj ki ilyesféle praktikákat.Majd írj,hogy mire jutottál!
2010. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ok köszönöm szépen az ötleteket s a tanácsokat de ezzen már rég túl vagyunk mint ahogyan nem érti hogy csúnyán fognak nőni a fogai,sőt nekem jövőhónapban leszek 30 éves és nincs csak két egészséges fogam a többi mind hiányzik/porlékony de hiába mondom neki az élő példákat semmi haszna úgy látszik .De ez tudom nem fog nála jóra vezetni,hogy mitévő legyek már nem tudom .PL:JUDO-zik "küzdősport 1,5 éve"de hiába mondtam neki hogy mi lesaz ha véletlenül megtudják a társaid mit fognak szólni hozzá?

De ő hajthatatlan!

2010. máj. 14. 22:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehetnek beszédhibái a cumitól.

Csak vedd el, és este add vissza! Akár hisztizik, akár nem.

2010. máj. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Most akkor ő mondja meg neked, hogy hogy legyen, vagy fordítva? A kést se veszed el a kezéből, ha maga felé fordítja? Légy erős. Elveszed tőle, kibírod a hisztijét, és kész. Nem fog bemenni a boltba másik cumit venni...
2010. máj. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!