Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tenyér ekcémám van, ha külföld...

Tenyér ekcémám van, ha külföldön vagyok. Mitől?

Figyelt kérdés

Itthon, Magyarországon semmi baja a tenyeremnek, nagyon szép. Olyan, mint egy ,,normális", egészséges tenyér.

Külföldön dolgozom..Mikor kimegyek külföldre kb 1 hét után száraz, feszül, ahol vízhólyagocskák vannak viszket, stb. és ez egyszerűen semmitől se múlik el, már kipróbáltam egypár krémet, se semmi.

Amikor Magyarországra jövök kb 1 hét és mintha soha nem lett volna ilyen problémám, elmúlik, de ahogy visszamegyek kezdődik minden elölről...

Szerintetek ez mitől lehet akkor?


2017. ápr. 7. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
A munkádtól. Mit csinálsz, mivel dolgozol kint?
2017. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Szia! Függ attól, hogy milyen fajta munkát végzel Nekem is ekcémás a bőröm, rendszeres mosogatástól még durvább a helyzet... Nekem a téli száraz, feszülő, égő, piros kézfejeimen az Eucerin Atopi Control testápolója segített. Van kisebb kiszerelésben is, hátha segít...
2017. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
felszolgáló vagyok hajón, közép Amerikában
2017. ápr. 7. 22:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Gondold végig,hogy mi az az anyag amivel ott érintkezik a bőröd itthon pedig nem. Pl. ott szoktál mosogatni, vagy sokat érintkezel fémmel, bármi ilyesmi. Ha rájöttél,hogy mi az akkor csak úgy tudod megelőzni,hogy nem érintkezel vele. Pl. gumikesztyűt használsz mosogatáshoz, vagy ha ott szoktál gumikesztyűt húzni,akkor az alá vegyél cérnakesztyűt és így tovább. Ha itthon vagy akkor menj el bőrgyógyászhoz és allergiavizsgálattal talán kiderül a konkrét ok és írnak fel neked olyan higított szteroidos krémet,amit akár rendszeresen is használhatsz és segít megelőzni,illetve elmulasztani az ekcémádat.
2017. ápr. 8. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!