Mi értelme van manapság orvosira menni?
A betegeknek nem az orvosok miatt kell hónapokat várniuk. Kevés a személyzet (orvos, szakápoló, szakszemélyzet pl karbantartó ...stb), meg van szabva, hogy naponta hány vizsgálat végezhető OEP alapon, mert kevés pénzt kapnak. Nyilván, ha valaki zsebből kifizeti TEHÁT NEM AZ OEP, akkor ezért mehet azonnal.
Szerintem az alternatív gyógymódnak is van egy határa. Holisztikusan, egészben kell nézni az embert, de nem szabad hagyni, hogy ez az EBM rovására menjen.
Utolsó, "Persze vannak normális orvosok is, nem azt mondom, hogy nincsenek" tehát normális orvos alatt te azt érted, aki azt csinálja, amit te mondasz neki. Megmondod, hogy te milyen vizsgálatokat akarsz, miket nézessen meg a laborban, és majd a diagnózist is te állítod fel. (Vagyis megmondod neki, hogy mi a diagnózisod, és azt írja a lapra.) Ugye? :) Lehet, hogy volt egy vagy kettő kirívó eset, de nehogy már a laikus beteg jobban tudja, hogy mit kell megnézetni egy betegség esetén... Azt se tudod, mi az a TSH, T3 meg T4. Jó, ráguglizol és elolvasod a wikipédiát, de nem ennyi. Egy orvos pontosan tudja, hogy melyik hormon hol termelődik, mire és hogyan hat, ha gond van, hogy lehet beavatkozni, az eltérések milyen betegséget mutatnak stb.
Egyébként nem mondott hülyeséget az orvos. Minden laborleleten más a határérték, mert az ott használt eszközöktől is nagyban függ. Ha 1-5 van megadva, akkor a 4 benne van. Itt szó sincs műhibáról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!