Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől függ, hogy egy emberi...

Mitől függ, hogy egy emberi sejtben hány mitokondrium van?

Figyelt kérdés

2017. jan. 19. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki kerdez ilyen hulyeseget?:D soha sem talalkoztam konkretan ezzel a kerdessel, pedig tanulok boven ilyeneket..:D

De amugy ha komolyan tette fel, a wikipedia (bocsi h utanaolvastam es lestem egy piciket) azt irta hogy egy eukariota sejtben 1 es tobb ezer peldanya is lehet.

Na ugye a mitokondrium a sejt energia"gyara", ebbol kifolyolag jozan paraszti esszel sztem annal tobb van benne, minel nagyobb a sejt energia igenye. :D

Oszinte reszvetem a kerdesert!

2017. jan. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az emberek többségének nem jut eszébe ez a kérdés, mert a választ képtelen volna hasznosítani. Én tudnám. Minél szélesebb körű volna ez a tudás annál inkább. Az összes felfedezők szokatlan kérdéseket tettek fel maguknak és a környezetüknek.Ez vezetett felfedezésekhez.Ha felelősséget érzel a saját fejlődőképességed iránt változtass a szokatlan kérdésekhez és a kérdések feltevőihez való hozzáállásodhoz.Ami a mitokondriumok számosságát illető mondatodat illeti, az sejtést és nem tudást tükröz. Ha nem foglalkoztat, hogy ezt nem tudod, ne izgasd magad, ez ma még semmiképpen sem a Te kérdésed.

Egy ókori filozófust megkérdezett egy görög paraszt: -Hogyan lehet, hogy Te olyan érdekes kérdéseket tudsz feltenni?

Rajzolt egy kis kört a homokba. -A Te tudásod ekkora és ilyen kis kerületen találkozik a nem tudással.

Rajzolt egy nagyobb kört. - Az én tudásom ekkora és ilyen nagyságú kerületen találkozik a nem tudással.

Köszönöm a forrásmegjelölést.

2017. jan. 20. 15:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Csak a midichlorianról tudok nyilatkozni. Luke Skywalkernek 20 000 felett volt.
2017. jan. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok.

Bocsi, azt hittem, hogy valami esszehez kell, vagy ilyesmi.

Ha magadtol erdekelt a kerdes az mar mas. Attol eltekintve, hogy nem eltem a szakzsargonnal (amit direkt tettem, mennyi idos, stb., hiszen nem tudhatod, hogy a kerdes mogott allo ember mivel foglalkozik), meg tudtam volna fogalmazni nyilvan szebben is, viszont a konkluziomat helyesnek erzem.

A kerdesre valo valaszom jo szandekkal irodott, ne analizalj ennyire tul mindent es ne vonj le olyan kovetkezteteseket, amik nem biztos, hogy helytalloak. (Mert ugye a valaszadorol sem tudod, hogy mi-merre-hany ora?)

Szep estet Neked!

P.s.: az en tanmesem:

"A felnottek szeretik a szamokat. Ha egy uj baratunkrol beszelunk nekik, sosem a lenyeges dolgok felol kérdezoskodnek. Sosem azt kerdezik: "Milyen a hangja?" "Mik a kedvenc jatekai?" Ehelyett azt tudakolják: "Hany eves?" "Hany testvere van?" "Hany kilo?" "Mennyit keres a papaja?" Es csak ezek utan velik ugy, hogy ismerik"

Es a masodik:

"Szepek vagytok, de uresek. Nem lehet meghalni ertetek. Persze egy egyszeru jarokelo az en rozsamra is azt mondana, hogy ugyanolyan, mint Ti! Pedig O egymaga tobbet er mint Ti egyuttveve: O az, akit ontozgettem, akire burat tettem, akit szelfogo mogott ovtam. Mert rola oldostem le a hernyokat(kiveve azt a kettot harmat, a lepkek miatt). Mert ot hallottam panaszkodni meg dicsekedni, sot neha hallgatni is. Mert O az en rozsam. Es a rozsadat ami kulonlegesse teszi az a ra pazarolt ido."

A kedvenc mesekonyvembol ideztem, amit gyerekoromban olvastak fel nekem majd' minden este, fejbol-szoval ha vmi pontatlan lenne, nezd el nekem.

2017. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!