Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A "Tigrisbalzsamnak" avagy...

A "Tigrisbalzsamnak" avagy "vietnámi balzsamnak" vannak káros (mellék) hatásai?

Figyelt kérdés
Nagyszüleinknél mindig volt ebből az erős mentolos illatú krémből. Manapság ritkán látni, de azért még lehet kapni itt-ott. A kérdésem, hogy ezeket anno nem csak azért használták, mert nem volt más? Neten kezdtem ez után a balzsam után kutakodni, de nem írtak semmit azon kívül, hogy megfázás, reuma, fejfájás, stb ellen használták /használják. Tulajdonképpen miből van ez az olajos balzsam? Nincs valami egészségkárosító hatása?

2017. jan. 3. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Magas illóolaj tartalmú, főleg szekfűszeg, mentol, kámfor, stb. Úgyhogy a tigriből csak a csomagoláson látható kép van. Káros mellékhatása akkor lehet, ha esetleg megeszed.
2017. jan. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
5%
Szegfűszeget akartál írni, ugye?
2017. jan. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mióta az eszemet tudom, mindig van itthon a balzsamból. Csípésre, bármi fájdalomra, náthára, stb ezt használom ma is.Nyáron pl a homlokomon végigkenve enyhítette a meleget. Igaz, pár éve azt vettem észre, valahogy nem a régi a minősége. Kevésbé erős az illata. Ha régebben használtam, egy ideig kissé csípett, forróságot okozott. Ma ez nincs meg.

Mellékhatása annyi lehet, ha allergiás lennél valamelyik összetevőjére.

2017. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!