Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék, ha elvileg...

Mit tehetnék, ha elvileg szociális fóbiám van?

Figyelt kérdés

Olyan hülyén hangzik, tudom. Nem is tudom.. Olyanok ezek, mintha valami rohamok lennének. Hirtelen nagyon ideges leszek (negatívan, nem csak görcsös vagyok) , úgy érzem, mintha 40 fok lenne, és meghalok ha nem jutok jéghideg, friss levegőhöz. EGyszerűen ez így nem megy. EGyre gyakrabban előjön.. ne tudom, igazából mi váltja ki. Egyre gyakrabban érzem, hogy megfulladok.

Egyébként az egyik családtagom mondta, aki ő maga is küzd elég sok mindennel.

Mit tehetnék ez ellen?


2008. okt. 5. 19:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanez a problémám van. Imádok vásárolni, de mostanában, ha bemegyek egy boltba, rosszul leszek, úgy érzem, hogy nem kapok levegőt. Meg már az autóban is előjön, ha dugóban vagyok. De volt, hogy az autópályán kellett megállni, mert azt hittem meghalok, ha nem szállhatok ki az autóból. És az a legrosszabb, hogy tudom, hogy ezt csak az "agyam" csinálja, és mégsem tudom irányítani a dolgokat.

Neked is szerintem inkább pánikbetegséged van, mint szociális fóbiád. A szociális fóbia olyan, hogy pl. nem tudsz emberekkel beszélgetni, vagy képtelen vagy idegenekkel egy asztalnál vacsorázni meg ilyesmi. De ez általában nem szokott párosulni fulladás-érzéssel.

2008. okt. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!