Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért elfogadottabb egy...

Miért elfogadottabb egy idegméreg, mint egy gyógynövény?

Figyelt kérdés
2008. okt. 5. 19:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Arra gondolsz hogy miért szednek többen gyógyszertári erős mesterséges szereket mint homeos,természetes szert? Ha igen akkor szerintem azért mert a reklámokkal belénknevelik, a megszokás hatalma, meg mert kevésbé tűnik a nagy többségnek a gyógynövények hatásosnak:(
2008. okt. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az alkohol kontra marihuana (csak marihuana,nem más "drog").

Az alkohol idegméreg, a marihuana ugya gyógynövény, nagyon sok mindent lehet vele gyógyítani és mégis illeglális. Az alkohol még rosszabb (lsd. Alber Györgyi) és mégis legális.. Erre gondoltam, de amit a második válaszoló mondott az is benen van :)

2008. okt. 5. 19:53
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Tudod sokkal jobb lenne ha pontosan fogalmaznál. Nem hallottam még a marihuána gyógyászati vonatkozásairól, de elfogadom, hogy van benne igazság. De az alkoholnak is vannak ilyen hatásai, pl fájdalomcsillapítás. Egyiknek sem vagyok különösebben híve, mert mindkettő veszélyes. A hollandok is rájöttek erre. Az alkohol is és a marihuána is lassan öl és rombol szét családokat, életeket tesz tönkre. Tehát az én értelmezésemben mindkettő méreg. De míg a ,mi kultúránkban az alkohol ősi ( lásd bor, sör) Addig a marihuána és más drogok nem. Máshol ez pont fordítva van. Talán ebből adódik az alkohol társadalmi elfogadottsága. A marihuánáról viszont köztudomású,hogy az estek nagy százalékában hozza magával a többi és brutálisabb drogot.

Szóval annak,hogy az alkohol miért elfogadott annak kulturális és történelmi okai vannak, és ugyanez a helyzet a marihuánával is.

2008. okt. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos, előre kikötöm hogy nem fogyasztok sem alkoholt sem marihuánát.


A helyzet az hogy az alkoholnak ezerszer károsabb hatásai vannak, mint a fűnek, mind testileg, mind szociálisan.

A fű nem előkapuja semmi "keményebbnek" és a fű nem addiktív. Láttál e már betépett embert örjöngve szétverni a felesége fejét? Nos én már láttam alkoholista embert tombolni, bántani, pusztítani. Olyan szerencsésnek mondhatom magam hogy a nagyapám elitta a máját, az agyát, sosem dolgozott, a felesége pénztárcáját fosztotta, na meg a gyerekeit az ételtől, akik néha effektív éheztek, mert apuka kedves az addikciójának hódolt. Ha választanom kellett volna, hogy mi legyen nagyapám drogja akkor a füvet választottam volna, aminek egyébként sokkal kevesebb rossz hatása van a szervezetre, mint a dohány nevű drognak. Vicces, nem?


Ennek ellenére nem támogatom a füvezést sem, bár nem értem, hogy miért kéne illegálisnak lenni ha egyszer az alkohol és a dohány - két sokkal keményebb drog - legális.

2008. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Minden legális marad sajnos, amíg van rajta jövedéki adó!

Nagy biznisz, szarnak rá, hogy néhányan belehalnak!

2008. okt. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Örülök, hogy vannak velem egyetértők :) Alkohol: tönkreteszi a májat,a vesét, a szívet. Marihuana: max a tüdőt teszi tönkre, de azt lassan már a szmog és a passzív dohányzás is simán. Amúgy egy kis kérdés: hányan láttatok már fiatalokat érszegen nevetni? Törnek zúznak,erőszakosak és agresszívak. Hány embert láttál beszívva erőszakosnak? Egyet sem lehet. Mert nagyon vicces lesz minden, mint egy mesében :) De mégis az erőszak a legláis, no mind1, az utolsó válaszolónak is igaza van: a pénz,pénz .. :S
2008. okt. 5. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy ameddig volán mögé nem ül, vagy valami hülyeséget nem csinál, akkor inkább füvezzen a gyerek, mint igyon.
2008. okt. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az alkohol egy depresszáns drog, nem igazán alkalmas az önmegismerésre, csak eltompít és sorvasztja az agyat, függőséget alakít ki. A fűvel, -ha ésszel csinálja valaki,- egész mély meglátásai lehetnek önnmagával kapcsolatban. Ha füvet használ az ember, akkor a tudata kinyílik, a világot és emberi kapcsolatait is megszemlélheti kicsit más síkból, amitől csak bölcsebbé válik szerintem.

Ma a TV-műsorokkal, erőszakra buzdító szg.-es játékokkal, reklámokkal és még nagyon sok mindennel butítják, -szerintem szándékosan- a népet, A kapitalista hatalom célja csak az, hogy minél többet fogyasszonak az emberek, mindegy az, hogy haszontalan v. rosszab esetben káros dolgot eszik, iszik(pl. alkohol), használ stb. Általánosságban is teljhatalmat csak szemellenzős, buta emberek felett lehet gyakorolni, akiknek, ha azt parancsolják "ugorjonak a kútba" szó nélkül megteszik, mert nincs rálátásuk a dolgokra, beveszik azt, amit "megetetnek" velük. Így aztán lehet velük bármit kezdeni: pl. amikor Hitler szónokolt, a csőcselék megrészegülve éljenzett és követte! Ha elvonatkoztatnánk az őrjöngő csőcseléktől, csak azt látnánk, hogy egy hülye ordibál és közben hadonászik kézzel, lábbal! Én ezen még fű nélkül is hahotáznék!!!

Ugyanez a helyzet a mai rendszerben is, csak itt az a lényeg, hogy mindent megvegyél és termeld a profitot az "államnak". Arra azért ügyelnek, hogy az emberek mindig olyan szinten maradjonak, ahol könnyedén befolyásolhatóak! Szerintem ezért tiltják annyira a füvet; az alkoholt és cigit meg nem (ezeknek nincs tudattágító hatása). Én nem füvet, hanem egy erőteljesebben hallucinogén drogot próbáltam ki, -elég nagy pofonokkal ugyan,- de olyan sarkalatos szemléletváltozást idézett elő az életfelfogásommal és az emberekkel kapcsolatban, amely csakis a hasznomra vált eddig. Nyitottabb lettem, sikerült mélyen gyökerező problémákat megoldanom magamban, -amiket másokkal meg sem osztottam volna(még egy pszichiáterrel sem)!

Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy nem mindig tud az ember egymaga megbirkózni a gondjaival, ezért ha pl. egy depressziós próbál ki pl. füvet a legvalószínűbb, hogy méginkább belebonyolódik a gondjaiba és lehet, hogy öngyilkos lesz! Akinek van skizofréniára hajlama, annak tilos az ilyesfajta anyagok csoportja, mert a felszínre hozhatják a lappangó bajt!!! Szerintem ezek az anyagok nem ezt a feltétlen tiltást érdemelnék; voltak pszichiátriai kórképek, melyeket csak LSD hatása mellett sikerült orvosolni a pszichiátereknek!!! Lélekgyógyászatban, ahol szakember bírálja el, hogy lehet-e v. nem adni az adott betegnek, nyugodtan lehetne alkalmazni a pszichotrop szereket gyógyszerként!

Valójában ezek a szerek sztem nem a bulizásra és a rendszeres használatra valók (így tényleg árthatnak, sőt ártanak is!), hanem az önmegismerést szolgálják, megfelelő mértékletes alkalmazásuk segíthet bizonyos kezelhetetlennek tűnő probléma leküzdésében! Az indiánok használták kultúrájukban nagyon kifinomult szinten a pszichedelikus szereket (a világ olyan részét térképezték így fel pontosan, ami a normál tudatállapotban szinte megközelíthetetlen). A fehérember elsöpörte a kultúrájukat, ebben az általa behozott "tüzesvíz"(alkohol) is nagy szerephez jutott!

2008. okt. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kevés ilyen értelmes választ olvastam!
2008. okt. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti komment és válaszoló előtt le a kalappal, ez tényleg így van és én is erre gondoltam :) Nagyon örülök, hogy vannak hasonló gondolkodású ember és tényleg, ha valaki valami ilyet probál ki, legyen mellette egy megbízható tapasztalt ember, főleg lsd-nél. Köszönöm a választ :)
2008. okt. 6. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!