Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rendszerhiba miatt késik az...

Rendszerhiba miatt késik az utalás?

Figyelt kérdés
Édesapám meghalt szeptember 7-én. Sokat volt táppénzen, de agusztus 16-án visszament dolgozni(BKV , ami kifizető hely is) 17-és 20-án dolgozott, majd 22-étől ismét táppénzre került.Szeptember 6-án kórházba került. Szeptember 8-án az agusztus 22-ig elutalták a járandóságát az én számlámra, mivel, hogy 3 éve az enyémre jött különböző okok miatt.A munkahely kérte, akkor 8-án, hogy kérjek táppénzes papírt 22-étől, amit meg is tettem(külön történet, hogy múlt hét kedden sikerült normális kezdő dátumos papírt kérnem, amit elvileg elfogadtak, máskülönben szóltak volna) ma kellett volna elutalniuk a maradék pénzt.Nem kerülhetett már hagyatékba, mert én megkérdeztem az irodában, a munkahelyen, azt mondták, ez az összeg még jár, mivel, hogy még nincs kiléptetve-halotti kivonat még legalább 2 hét- és a XI. kerületi hagyaték csoport egyik ügyintézője is ezt mondta, hogy az az összeg még jár.Máskor 10 óra körül jön sms az utalásról és már lassan dél és még semmi.8-án szoktak utalni, de ha az hétvégére esik, akkor előbb jön a pénz. Lehetséges, hogy a mostani, sok banknál előforduló rendszer hiba miatt késik?Köszönöm előre is a válaszaitokat.

2016. okt. 7. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Először is fogadd őszinte részvétemet!


"A bankok az elszámolásforgalmi rendszerbe naponta tíz alkalommal, óránként küldik be az addig felgyülemlett átutalásokat. Ezek az időpontok minden munkanap 7:30 és 15:30 között óránként vannak, majd van egy utolsó ciklus is 17 órakor, mely a elsősorban vállalkozók napzárását segíti. Ha munkanapcsere miatt szombaton dolgozunk, akkor azon a szombaton csak 13 óráig lehet átutalást beküldeni aznapi teljesítésre, egyéb szombatokon és más munkaszüneti napokon pedig egyáltalán nem mozognak az átutalások (legfeljebb bankon belül, de ott sem mindegyik bankban).


Mivel van egy olyan szabály is, hogy az átutalásokat az említett ciklusokat követően egy megadott határidőre jóvá is kell írni, ezért 15 percen belül lehet számítani az átutalások jóváírására. Ez azt jelenti, hogy ha átutalással pénzt küldenek neked, arra az alábbi időpontokban számíthatsz munkanapokon: 8:30 és 16:30 között minden óra 30. és 45. perce között, majd 17:55 és 18:10 között. Vagyis a pénzed minden óra 30. perce körül érkezhet meg, reggel 8:30 és délután 16:30 óra között, illetve 18 óra körül."


Elvileg 4 órán belül meg kell jelennie az összegnek a célszámlán.

2016. okt. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, végül 12 előtt pár perccel megérkezett az utalás, de így most már értem a bankok utalási rendszerét.
2016. okt. 8. 06:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!