Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet élni cukorbetegen?

Lehet élni cukorbetegen?

Figyelt kérdés
Jó, persze, igen. De én úgy érzem, nem bírom ki. Csak kettes típusú, így elég diétáznom. Viszont meg van szabva, hogy miből mennyit ehetek, stb. Nekem a fél életem volt az evés, nagy ínyenc vagyok, imádtam sokat enni (persze azért nem bezabálni, csak egy jó emberes adagot). Most viszont keveset ehetek és semmi cukor, fehérkenyér, kifli, csoki, méz, stb. Ha vásárolok a boltban, akkor elkap a sírás, hogy milyen kevés dolgot ehetek a diéta miatt. Már komolyan fontolgatom, hogy felkötöm magam, mert így ez nekem nem élet. De nem akarok a családomnak csalódást okozni. És tudom, hogy van, akiknek sokkal rosszabb, de az nekik rossz. Nekem meg ez. És nagyon nehezen megy kibírni a diétát és elfogadni a betegségem. Mit tehetnék, hogy átvészeljem ezt a hullámvölgyet?
2010. ápr. 14. 20:31
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nyugalom, egy idő után könnyebb lesz!

Kettes típusú beteg mellett nőttem fel. Egyébként igaz, szörnyen fontos vigyázni, de úgy viszont könnyű kordában tartani!

Megfelelő gyógyszerek is fontosak.

Rokonom amúgy evett sütit is, csak neki édesítőszerrel készítettük.

A mozgás is segít.

2010. ápr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
tudom hogy drága, de ha mégis futja rá, akkor vegyél cukormentes édességeket, finomak, és hozzátudsz szokni ;)
2010. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%
Ébresztő!! Nem a világ vége egy kis keksz vagy egyéb édesség.Gondolj már bele, hogy emberek milyen sorssal élnek együtt. Szívesen lennének "csak" cukorbetegek.Többek között én is.
2010. ápr. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2-es típusú vagyok.Valamikor másodmagammal megettünk egy kacsát ebédre.Ez is besegített a betegség kialakulásához.Nekem könnyebb a diéta, mert napi négyszer adok inzulint magamnak.Ezt a betegséget a szövődmények miatt komolyan kell venni.Nem mindegy, megmarad e a lábad?

Megvakulsz, nyomorék leszel e, esetleg idő előtt meghalsz.

Ha komolyan veszed a diabot kényelmesen élhetsz. Az egészséges életre átállás után jobb a közérzetem.

Ha gondolod, küldhetsz privit.

2010. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Ajánlom a következő könyvet: Szendi Gábor Paleolit táplálkozás
2010. ápr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%

Első voltam. Rokonomnak volt egy könyve: Cukorbetegek diétáskönyve. Én ezzel a javaslatommal szeretnék beszállni a könyvajánlgatásba. Szerintem tényleg keresd meg.

S még egyszer mondom, bátorításként: Nagyon jól karbantartható! Láttam! Az illetőnek még egy fekély sem volt a lábán. S sok év után sem kellett inzulinoznia magát, pedig állítólag általában egy idő után szükség szokott rá lenni.

2010. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!