Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma sikerült hallanom ezt a...

Ma sikerült hallanom ezt a "csodás dolgot", hogy ha sokat vagy egy párás szobában / vagy nagyon párás szobában ( pince, vályog ház stb. ) hogy vizes lesz a tüdőd. Ez az állítás igaz? ( Részemről nevetségesnek hangzik az állítás. )

Figyelt kérdés
Értelmes válaszokat kérek, köszönöm.

2016. máj. 5. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
A TBC melegágya a szellőzetlen dohos lakás. Nem olyan nevetséges ez a dolog.
2016. máj. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szamo77db ***** válasza:
Hát... Nem egészséges körülmények, amiket leírtál. Igyekezz valahogy jobb körülmények közé kerülni.
2016. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A tüdővel nem tudom, mi lesz, de nagyon egészségtelen és kellemetlen is a túlzott páratartalom. Tudom, mit beszélek, ébredtem már 90%-osban... Mint akit agyonvertek, aztán átmentek rajta egy úthengerrel. De a 70% sem jó, csak kevésbé feltűnő, hogy gond van.

Minden penészedik, minden nyirkos, kívül vagy a neked mint embernek megfelelő sávból... Nem finom, még rövidtávon sem.

2016. máj. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Na, azért a vályogházat egészségre ártalmas dolognak beállítani erős csúsztatás. Egy nem vizesedő vályogház sokkalta egészségesebb lakótér bármilyen mai, hungarocell kotonba bugyolált építménynél.
2016. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És végül is most hány % az egészséges páratartalomban a házban? :D
2016. máj. 6. 18:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges RELATÍV páratartalomról beszélünk. A dolog természetéből adódóan minden hőmérséklethez más kapcsolható ugyanis. Magasabb hőmérsékletű levegő több párát képes befogadni, és az ember is akkor érzi jól magát. Az egészséges páratartalom 20 fok körüli hőmérséklet mellett 40-60% között mozog.
2016. máj. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én átlagban 20 fokban vagyok bent a vályogházban 35 és 65% pára tartalommal. Tehát , ez jó. :) Köszi. Köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 7. 18:40
 8/9 anonim ***** válasza:
A párás szoba kedvez a penésznek, ami szintén nem egészséges.
2016. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
a túl száraz meg a vírusoknak mielőtt valaki félreértené a helyzetet s a másik végletbe menne el.
2016. máj. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!