Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Horkolás megszüntetése?

Horkolás megszüntetése?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és horkolok. Elég kellemetlen ahogy panaszkodnak az itthoniak. Szerintetek ez jelenthet valamiféle betegséget? Vagy ebből lehet baj? Olvastam már róla, de anya szerint ez hülyeség. Nagyon nagyok a manduláim, ez is okozhatja? (orrmandulámat kiskoromban kivették) Előre is köszönöm.

2016. ápr. 25. 16:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg dolog okozhatja. Van e túlsúlyosd? Orrsövènyferdülès? Milyen a párnád? Háton alszol?
2016. ápr. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hason alszom . Most normalis a testsúlyom, de ezelőtt 12-13 kg-mal több voltam és akkor nem volt ilyen problémám. Most jött elö kb. 1-2hónapja. Masról nem tudok.
2016. ápr. 25. 22:44
 3/4 anonim ***** válasza:

A horkoló hang a nyakban lévő lágy szövetek rezgése.

A fogyás miatt megereszkedhettek kicsit, ezért jobban rezonálnak. Kipróbálnék másik párnát a helyedben, illetve jó lenne tudni, hogy alvási apnoéd van vagy csak horkolsz.

A horkoló hang önmagában nem veszélyes annyira, az apnoé viszont igen, mert ott oxigénhiányos állapotba kerül az ember és van, hogy fél percig sem vesz levegőt, aztán felhorkan.

2016. ápr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szerintem csak horkolok. Köszönöm szépen:)
2016. ápr. 26. 05:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!