Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valaki, aki kivizsgáltatta...

Valaki, aki kivizsgáltatta hullás miatt a haját, le tudná írni nekem a procedúrát?

Figyelt kérdés

Nagyon hullik a hajam, és szeretnék pontot tenni a végére, de fogalmam sincs, hol kezdjem.

Tudom, hogy lehet sok oka a hajhullásnak: mandula, fog, nőgyógyászati probléma, stb...

De ezekhez mind külön időpontot kell kérnem, külön helyre elmenni, külön megvárni az eredményeket,...?

Mennyi idő ez, mire végre vége lesz?


Nagyon örülnék, ha tudnátok személyes tapasztalatot írni.



2016. ápr. 7. 10:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem rendszeresen visszatérő problémám volt a hajhullás. Általában háziorvos ---> labor az első kör. Ha ott találnak valamit, pl. nekem alacsony vasat, akkor arra adnak valamit. Ha hormonális eltérést találnak, akkor vizsgálnak ki tovább. Eljutsz odáig, hogy adnak rá valamit, ha egy idő után 2-3 hónap sem javul a helyzet, vagy ah a laborban nem találnak semmi erre utalót, akkor a következő kör a fül-orr-gége illetve fogászat szokott lenni. És igen, nőgyógyászat, ha még nem voltál.

Ha sehol sem találnak semmi kezelendőt, előbb-utóbb elküldenek bőrgyógyászatra. Na énnálam már utóbbi kettő kimaradt, elmentem ugyanis egy trichológushoz, köznapi nevén hajgyógyászhoz. illetve kettőhöz is. Az elsőnél látszott, hogy csak lehúzni akar, a másodikra a párom beszélt rá, ő rendes volt, érdekelték a vizsgálati eredményeim is stb. Azóta már ő a fodrászom is. Jelenleg vasat és D-vitamint szedek már több éve, és használok egy fejbőrtisztítót meg egy hajtápláló habot. Csak babasampont használok. Plusz időnként tartok multivitamin kúrát. Amikor összeszedek valami betegséget vagy kitör rajtam az allergia, akkor szokott kicsit jobban hullani a hajam, de amúgy normálisnak mondanám (3xkopp). És hogy mennyi idő volt ez? Hát... olyan másfél-két év, mire idáig eljutottam. (Hozzáteszem, egy randa vírus okozta a legdurvább hajhullást nálam, ami több mint fél évig a laborleleteimet is megkeverte.)

2016. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!