Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ilyen lett a szemem a kontaktl...

Ilyen lett a szemem a kontaktlencsétől, mitől lehet ez? Ne hordjam tovább?

Figyelt kérdés

[link]


Pénteken kaptam meg a próba lencsét, tegnap éreztem hogy néha-néha szúr de úgy gondoltam hogy normális ha érzem, hogy benne van.

Air optix night&day lencsét kaptam.

Utána olvastam, sokan írták róla hogy nekik is szúrz ez a lencse.

Ma átmostam úgy ahogy a szemészem mutatta, a tenyeremben az újbegyemmel.

Berakhatom még ma?


2016. márc. 20. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:

2 napja folyamatosan bent van????


amúgy kötőhártya gyulladás, ne rakd vissza a lencsét és menj szemészhez!


hosszú távra meg pár tanács:

8-14 óránál tovább ne legyen bent a lencse, akkor se, ha állítólag éjjel-nappali! (pláne nem kezdő lencsésként)

Minden kivételkor tisztítani és annyi ideig folyadékban tartani, amennyit az adott márkájú tisztítószer előír!

Mindig a lencséhez ajánlott tisztítószereket használd! Vagy legalább nézz utána a neten, melyik lencse melyik folyadékkal tisztítható megfelelően: pl: [link]

Fertőtlenítsd a kezed, mielőtt belenyúlsz a szemedbe vagy a lencséhez! pl kodan spray

Mindig tartsd be a viselési időt!

2016. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ja és ha érzed, hogy szúr vagy csak hogy bent van, akkor nem jó a lencsemárka számodra, kérj másikat!
2016. márc. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem, természetesen nem folyamatosan volt bent a lencse. Pénteken kb 5 órát volt bent.

Tegnap meg 8 órát.

Igen, rendesen kezetmosok elotte ahogy az elő van írva.

A lencse tartoban egesz éjszaka ázott a folyadékban.

Opti free pure moist adott a szemdoki.

Csak sajnos jovőhéten nem lesz a szemész :(

2016. márc. 20. 12:07
 4/10 anonim ***** válasza:
kezdő lencsésként nem szabad bent hagyni 8 óránál tovább az első héten. nekem az optikus első alkalommal 20 percre tette be, kiküldött az utcára, hogy sétálgassak, szokjam, aztán kiszedte. a második nap már bent lehetett fél órára, aztán 1 óra, 4, 6, 8 óra. így szoktattam hozzá a szemem az optikus tanácsa szerint. de 12 óránál többet nem hagynám bent
2016. márc. 20. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez azért még nem olyan igazi kötőhártya-gyulladás valószínűleg. Ne ijesztgessétek szegényt ennyire. :)

Túlhordási jelek, az első időben tulajdonképpen normálisnak tekinthető, a szemnek hozzá kell szoknia, hogy egy idegen test van benne.

Az első napokban éppen ezért nem szabad még rendesen hordani. Első nap 1 órát, másnap lehet 2-3 óra, és így tovább, amíg el nem éred az egész napos viselést (ami 8-12 óránál akkor se legyen több, ha éjjel is viselhető lencse).

Inkább pihentesd a szemed és a kontrollon említsd meg.

Nekem csak az gyanús, hogy egy helyen annyira beeresedett. Valószínűleg megsértetted kicsit a szemed körömmel, vagy túl sokáig maceráltad kivételkor/berakáskor. Ha tiszta kézzel dolgoztál, akkor ez sem hatalmas probléma, de azért ha nem javul, ne adj isten romlana, akkor szemészet. A másik, ami ilyet tud okozni, ha megsérült a lencse. Tórikus lencse? Annál jellemző, hogy egy helyen macerálja a szemet. És egy egészen hangyányi sérülés elég a lencsén egy ilyenhez. Ez esetben a lencse mindenképp kuka.

Az sem kizárt, hogy nem illeszkedik tökéletesen és másfajta kell. Mikorra van időpontod? Mielőbb menj vissza és keressetek megoldást. Sajnos látatlanban, vizsgálat nélkül nem lehet biztosat mondani.

Ja és remélem csak nem jól értettem, hogy csak ma mostad át... Minden kivételkor alaposan meg kell tisztítani, utána eltenni tiszta folyadékba és behelyezés előtt sem árt átöblíteni.

Mindenesetre ma semmiképp ne rakd be szerintem.

2016. márc. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az kötőhártya gyulladás


az első napon én 12 órát hordtam lencsém, azóta is 12-16 órát, semmi bajom nem volt...a titka, hogy az optometrista szakított rám időt és kipróbált rajtam pár lencsét ;)

2016. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem csak ma mostan át.

Megnéztem rednesen a lencsét, mert én is arra gondoltam, hogy megsérült. De én nem látok rajta semmit.

A folyadékban látok kis szöszöket. :(

Amugy kicsit sokat piszkáltam, dörzsölgettem a szemhélyamat amikor szúrt a lencse.. attól is lehet, nem?

30ára van időpontom. De majd betelefonálok hétfőn.

2016. márc. 20. 14:42
 8/10 A kérdező kommentje:

Tegnap nem mertem berakni a lencsét.

Ma megprobálkoztam és leheg az volt hogy forditva raktam be..

A balos lencsén nem igazan tudtam eldonteni hogy melyik a jo oldala ugyh berakram kiforditva is meg simán is.

És most nem szúr. Nem is érzem hogy bent van.

Szerintetek várjam meg amig elmúlik az a piros. Vagy hordhatom a lencsét?

2016. márc. 21. 08:32
 9/10 anonim válasza:
nekem is ilyen volt mikor még kezdő Lencsés voltam ne aggódj ez normális. a szemed meg nincs hozza szokva. én a löttyöt a tartóban minden nap kicsereltem es a szemész ajánlotta hogy ha viszked akkor szemcseppet vagy azt a löttyöt (amibe áztatod) a szemedbe cseppented. de szerintem olyankor vedd ki egy kicsit es úgy cseppents rá a lencsére mert valószínűleg csak ki van szaradva egy kicsit. remelem tudtam segíteni :) ha meg valami kérdésed van írj nyugodtan. 4 éve van kontaklencsem.
2016. ápr. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sokat dörzsöltem, attól lett ilyen a szemem. Rá kb 2 napra el is múlt!

Koszonom a valaszod!!! :) :)

2016. ápr. 11. 12:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!