Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrcsepp függő vagyok, és más...

Orrcsepp függő vagyok, és más egyéb problémáim is lehetnek ezzel kapcsolatban. Mik a javaslataitok?

Figyelt kérdés

Az első dolog lenne, hogy rohanjak az orvoshoz. De állítólag a helyi orvos borzalmas munkát végez ilyen szempontból.. pénzem pedig sajnos nincs egyenlőre magándokihoz. Ezért is írom le dilemmám.


Orrcsepp függő vagyok, ez 100%. De emelett elképzelhető hogy van orrpolipom, és orrsövény ferdülésem is. Szeretnék leállni róla, mivel gyakorlatilag már több mint 5 éve használom. Korábban naponta többször, mára már csak esténként hogy tudjak aludni. A szaglásom és az íz érzékem eléggé tönkre ment.. Mit tudnátok ajánlani, hogy kezdjem el a gyógyulásom? Nem fogok csöppenteni az orromba, de milyen praktikák vannak amivel tudok segíteni magamon? Ha nem működik, akkor mindenféleképp elmegyek ehhez a rossz dokihoz, de addig megpróbálnám valahogy önkezűleg gyógyítani magam. Ki tudja, lehet tényleg csak az orrcsepp miatt nem kapok levegőt.


2016. febr. 14. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Az orrcsepp huzamos használata tönkreteszi, elsorvasztja a belső nyálkahártyát. Polipot és orrsövény ferdülést meg állami szakrendelésen is ki tudnak deríteni.
2016. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
sajnos csak műtéttel lehet megoldani
2016. febr. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én pont ugyan ezt végigjártam! sajnos az orrcseppek így vannak kitalálva ,hogy függőséget okozanak. nagyon nehéz leszokni ,mivel a nyálkahártya is megszokja hogy csak a vegyszerekre húzodik össze és akkor tudsz normálisan levegőt venni.fizetős orvosnál voltam.polip és orrsövényel műtőttek,fizettem egfyfolytába a vizsgálatokat,szart sem ért,arra volt csak jó ,hogy az arcüreget,orrüreg homlok üreget kitisztitották,kiszïvták.orrdugulás,orcsepp függőség mergmaradt persze.azt csak én tudom szabályozni,mikor van türelmem akkor kibírom egy ideig eldugulva utánna meg kidugul magától.türelmetlenül egyszerüen befújok ,és kész.orvosok szerint az otrivint kell kerülni azt nem fújom.
2016. febr. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de egyesen hülyeség, hogy erre lettek kitalálva az orrcseppek...

le van írva, hogy hány napig és milyen időközönként kell használni, sokan ezt nem tartják be és használják agyba-főbe, ebből alakul ki a függőség

2016. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

SZTK-s dokihoz fogok menni elsősorban, ez biztos. Semmi olyanért nem fizetek, ami értelmetlen vagy kétoldalú.

Olvastam sós vizes öblögetést, illetve kamilla teás párologtatást. Ezeket milyen mennyiségben kell használni? (gondolom nem két marék só kell 1 deci vízbe). Mindenhol mást írnak. Jelenleg piszok álmos vagyok, de nem merek lefeküdni mert úgyis csak vergődnék.

2016. febr. 15. 00:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is az voltam, nekem a sós vizes orrcsepp segített, egy idő után azt is elhagytam. Egy csipet só kell csak 1 dl előzőleg felforralt vízbe. Talán furcsán hangzik, de akkor cseréltem szobát is, amikor elmúlt az orrdugulásom, máshol aludtam és ott nem dugult el éjjel az orrom.
2016. febr. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1 dl víz? És ebből 1 csepp kell csak, vagy zúdítsam az orromba köhögésig? :)


Pár hónapon belül festjük/takarítjuk stb. a szobámat, remélem jótékony hatással lesz rám.

2016. febr. 15. 08:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!