Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Véradás náthásan?

Véradás náthásan?

Figyelt kérdés

Holnap pont lenne idöm elmenni a vörskereszthez, hogy vért adjak, de egy kicsit náthás vagyok, csöpög az orrom, ...de semmi komoly, így elmehetek?Gondolom elöször vizsgálat lesz, mivel nem voltam még, tulajdonképpen azért mennék, h kivizsgáljanak, mert a háziorvos nem csinálja meg ingyen, és akkor 2 legyet egy csapásra.:))

Szoval nem tudom h mennyi idö telik el az elsö vér levéele vizsgálatra, és a tényleges vérvétel között, de ha pl 1-2 hét addigra tuti meggyógyulnék, v egyböl meg tudnak nézni mindent?



#nátha #véradás #vöröskereszt #vértészt #véradás náthásan
2016. febr. 2. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy most leveszik-e a vért. Apám régen rendszeres véradó volt, ha beteg volt, azonnal hazaküldték (náthával is).
2016. febr. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A véradásnál amit gyorsteszttel megnéznek az a haemoglobin érték. Utána a vizsgálóorvos vérnyomást néz, illetve van egy részletes adatlap amit előtte ki kell töltened. Ha bármi olyan van ami miatt nem adhatsz vért, akkor azt az orvos ott helyben megmondja.

Ha viszont le is veszik a vért, akkor is utána laborban letesztelik HIV, Hepatitis és egyéb fertőző betegségekre, ami kizárja hogy azt megkaphassa vki.


Amúgy náthásan gyanítom nem engednek vért adni, de ha meggyógyulsz, bármikor elmehetsz a vöröskereszt irodáiba. Kórházakban is talán van mód erre.

2016. febr. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!