Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Baj-e, ha a kisbabám a rotavír...

Baj-e, ha a kisbabám a rotavírus elleni oltásokból (3 db-os verzió) csak kettőt kap meg? Befolyásol ez valamit?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak megvettük a rotavírus elleni oltást (3 db), ebből a másodikat 5 hónaposan fogja megkapni. Időközben külföldre költöztünk, és itt a doki a 3.-at nem akarja beadni, arra hivatkozva, hogy 5 hónapos kora után már felesleges beadni, mert nem használ.

2015. szept. 10. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hármat kell,nem véletlenül, a harmadik is egy emlékeztető oltás,hogy ne csak átmeneti legyen a védettség. 6 hónapos korig kell beadni amúgy, azt meg ne az orvos döntse el helyetted... Ne hagyd magad,ha már kettőt megkapott,akkor kell a harmadik is.
2015. szept. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, meg a leírásban is az van, hogy 32 hetes koráig megkaphatja. Nem is értem az orvos hozzáállását, pláne, hogy azt mondta, otthon is nyugodtan beadhatom neki én magam... Természetesen ezt nem teszem meg! De megdöbbentő számomra, hogy Németországban ilyet mondanak..
2015. szept. 11. 07:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!