Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért ráng az ujjam?

Miért ráng az ujjam?

Figyelt kérdés

Már egy ideje megfigyeltem magamon, hogy ha a nap folyamán felzaklatott valami, vagy ideges lettem, estefelé amikor olvasok az ágyamban, vagy nyugodt körülmények között vagyok, ránganak bizonyos testrészeim. A hüvelykujjaim főként, így kezdődött. Azóta a lábam is ráng, de az ritkábban. Ma viszont kutyasétáltatásból jöttem haza, éppen az ebédlőbe mentem, és hirtelen oldalra kaptam a fejem, mintha az is rángott volna. Viszont nem vagyok biztos benne.

A szemem régebben is tikkelt, de a rángások egyre gyakoribbak. Mitől van ez? Komoly probléma áll mögötte, vagy jelentéktelen?



2015. aug. 27. 23:04
 1/2 anonim válasza:
Nem biztos, hogy komoly probléma, nyugodj meg. Nekem volt egy időszak, mikor pár napos kihagyásokkal kb 3 hónapig tikkelt a szemem és ezen szorongtam. Egyszer csak elmúlt. Ha sokat gyaloglok, akkor a combizmaim szoktak kicsit ugrálni, ha olvasok és sokáig ugyanúgy tartom a könyvet, akkor meg a kézfejem az izom megerőltetésétől. Lehet szorongás is az oka, amit észre se veszel, de az izmaid befeszülnek és elfáradnak. Próbálj meg nem gondolkozni rajta egy ideig és igyál magnéziumot, esetleg kálciumot, amit por formájában lehet kapni a gyógyszertárban. Kérdezz rá patikusnál is, ezek segíteni szoktak.
2015. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem izgat különösképpen a dolog, csak érdekes. Meg édesanyám tegnap eléggé rácsodálkozott.
2015. aug. 28. 10:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!