Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy mindig...

Miért van az, hogy mindig szédülök ahányszor egy kicsivel gyorsabban (hirtelenül) állok fel a megszokottnál?

Figyelt kérdés

Mikor gyorsan felállok az ágyról, vagy akár a földön ülök és gyorsan fel kell álljak, akkor elkezdek szédülni és elsötétül minden, olyankor le kell üljek, mert állni nem bírok. Már régebben észrevettem ezt, de mostmár egyre többet, nem csak akkor ha gyorsan kell felálljak. Miért van ez?

Lehet nem értelmesen írtam le, de valaki csak megfogja érteni. Köszönöm.

16/L



2015. aug. 2. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen,velem is gyakran van,azt nem tudom mitől lehet,de szerintem ez normális...
2015. aug. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A vérnyomásodat szoktad mérni? Nem alacsony? Az szokott ilyen tüneteket produkálni. :/
2015. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Alacsony vérnyomás, vagy a hirtelen felállás miatti vérnyomásesés is kiválthatja, nekem is ez van.
2015. aug. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézni ezt a videot, itt erről beszél az orvos:

[link]

2015. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alacsony vérnyomástól szokott ez lenni. Nekem is van, mondjuk nekem tényleg nagyon alacsony a vérnyomásom (89/64)
2015. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. aug. 4. 01:37
 7/8 anonim válasza:
Az is lehet, hogy magas vagy, és azért van, ha hirtelen fel ülsz. Nekem ez csak akkor szokott lenni, ha a fürdőkádból szállok ki. De én csak 174,5Cm vagyok.
2015. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A 165cm magasnak számít egy 16éves lánynál?
2015. szept. 2. 15:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!