Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ti szoktatok hosszabb távot...

Ti szoktatok hosszabb távot bicajozni? Lenne pár kérdésem profi bicajosokhoz? (Részletesebb kérdés )

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Az az igazság hogy 30km eket kellenne bicajoznom egy közösségért.És magáért is mert van rajtam kb 10kiló plusz.A közösség ahova menni szeretnék jó összetartó.Megéri értük.Csak én régen bicajoztam ekkora távolságot.Tartok kicsit a melegtől is.És hogy netalán ha ki lyukadna a belső mit tegyek ? Ja és szabad-e zenét hallgatni bicajozás közben a kresz szerint ? Ezek lennének a kérdéseim amiben segítséget kérek.

2015. júl. 15. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha mostanában nem bicikliztél sokat, ne 30 km-es túrával kezdd! Legalább egy párszor tekerj előtte rövidebb távot. Menj el a szomszéd településig, először csak 4-5 km-t, aztán fokozatosan tornázd fel. Elég rá 1-2 hét. Egyébként hogy mennyire nehéz 30 km, az elsősorban a csapat sebességétől függ. Nem mindegy, hogy ennyit egésznapos kirándulás keretében tekertek, amit gyakorlatilag bárki bírna, vagy egyórás sprintelésről szól. Meg persze a terep sem mindegy: sima aszfalton, emelkedőktől mentes területen mentek, vagy hegyekben? A meleg miatt ne izgulj, az ellenszél bicajon kellemesen hűsít. Ivóvíz mindig legyen nálad! Évtizedek óta biciklizem, de még soha nem lyukadt ki a belsőm. Szóval ennek szerintem elenyésző az esélye. Ha meg igen, legyen valaki, akit fel tudsz hívni, hogy érted menjen, és autóval elhozzon biciklistül. Zenét ne hallgass, nem is szabad, elcsaphat autó. Egy volt sulitársam öccsét így ütötte el a vonat, azonnal szörnyethalt. Nem játék.
2015. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szia! Én apummal szoktam menni bicózni (12 éves lány vagyok 60km-eket szoktam menni, ő nagy bicós és ezeket tőle lestem el..:D). A meleg ellen nem tudsz mit tenni... Vegyél biciklis hátézsákot,

( [link] )

kb 2 liter fér bele, kaja, "mini pumpa", zsebkendő stb.. ezen kívül vigyél magaddal plusz kulacsot is! Ajánlom a rendes biciklis szerkót is!

( [link] #tbm=isch&q=ker%C3%A9kp%C3%A1ros+ruha+ )

Indulás előtt nézd meg a kerekét, vegyél hozzátartozó gumit, ha meg baj lenne lehúzódsz, megcsinálod.. nem lesz gond, nyugi!:)

Mivel én MTB-zek (Mountain Bike)ezért nem nagyon tudom..arra keress rá..:)

2015. júl. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mindkét válasz nagyon hasznos ! Köszönöm szépen !
2015. júl. 15. 22:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!