Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » -LÁBPROBLÉMA- Tudsz segíteni?

-LÁBPROBLÉMA- Tudsz segíteni?

Figyelt kérdés
Beleestem abba a hibába, hogy lecseréltem a jól bevált sarokreszelőmet egy még "jobbra". Eddig sima csiszolópapírost használtam, ezen az új már kétoldalú. Egyik oldala sima papíros, a másik fém reszelő. Amúgy se volt drasztikusan száraz a sarkam, de szerettem volna ha picit se az, minimálisan keményedett meg az évek alatt a munkavédelmi bakancstól. Szépen meg is csináltam a fémmel, vitte mint a sajtreszelő, babapuha lett a lábam. De utána pár napra megtudtam milyen is az az igazi bőrkeményedés! Olyan vastagra nőtt vissza, hogy az eddigi havi egy reszelés helyett, 2naponta csinálhatom, mert annyira csúnya. Ezerrel kenem magas urea tartalmú lábkrémmel, most annyival "jobb", hogy szárazon a sarkam szép,selymes tapintású, de mihelyst a tus alatt felázik, egy vastag fehér kemény, durva valami lesz, nagyon gáz. Eddig sose volt ilyen, nagyon szégyellem. Már most parázok, mi lesz strandon, ha a vízbe felázik, gusztustalan. :( Nagyon megbántam hogy megvettem ezt a reszelőt. Valaki járt már így? Helyre lehet hozni? Leálljak a reszeléssel teljesen? S.O.S :(

2015. júl. 14. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Elöször is a durva reszelöt felejtsd el, keress olyat, mint a régi, finom.


Emellett kend a lábad rendszeresen be - a legjobb az olivaolaj -, mert részben a kiszáradás is okozza ezt a problémát. Ha bekened olajjal, akkor célszerü egy vékony pamutzoknit húzni rá, hogy ne kendj össze mindent. (TV-zés vagy gépezés közben igen jól be tud szívódni az olaj.)

Beletelik kis idöbe, mire helyreáll, addig ki kell bírni, hogy nem néz ki rendesen.

2015. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia.. Hát én jártam így, de nem a sarokreszelőtől. Egyik lábam csak a problémás, csúnya fehér, szinte sza*ru (fennakadtam trágárság szűrőn)pikkelyek keletkeztek rajta. Ha lábkrém fedi, szép, de egyébként ha már nem tart a krém hatása, vagy kijövök a tus alól, nekem is csúnya. Próbáltam szarvas faggyút, shea vajat, ilyen olyan kencéket, semmi nem varázsolta vissza a rózsaszín macska talpamat. :( Arra gyanakszom, ez valamiféle gomba lehet!
2015. júl. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az olivaolaj mindennél jobb az ilyen börproblémákra, próbáld ki!
2015. júl. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oh, köszönöm a válaszokat. :) Nagyon el vagyok keseredve. Most kínomba bekentem Bepanthen kenőccsel, előtte finom reszelővel (csiszolópapírossal) picit megreszeltem. Milyen gyakran reszeljem így hogy már a probléma kialakult? Mert a gyakori csak ront, úgy látom. Van esély rá, hogy vissza alakul és eltűnik? :(
2015. júl. 14. 18:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!