Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudom megkülönböztet...

Miért nem tudom megkülönböztetni a jobb és bal kezemet/oldalt?

Figyelt kérdés
Lassan 18 éves leszek. Apának is nehézségei voltak/vannak ezzel, lehet ezt örökölni? Nagyon zavar, hogy hosszasan el kell gondolkodnom, néha percekig tart, hogy melyik a jobb/bal oldal... Mitől van ez és hogy lehetne "kezelni"? Most tanulok kresz-vizsgára és a helyzetes feladatoknál néha belezavarodok az irányokba :/
2015. júl. 6. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy örökletes-e, vagy hogy hogy lehetne kezelni. Nem is mondanám betegségnek, inkább valamilyen zavar. Barátomnak is ugyanez volt, vagyis neki nem kellett mindig annyit gondolkodni, de néha keverte. Van jogsija amúgy. Olyan még nem volt, hogy szóltam neki: "itt jobbra menj" és balra kanyarodott volna.

Viszont volt,hogy szóltam neki, hogy a bal kezeden van valami és a másikat nézte. Nem tudom miért van ez. Talán, ha valamihez próbálnád kötni. Én mondtam neki anno, hogy: a bal b betűje előrébb van,mint a jobb j betűvel az abc-ben. És így próbálja megjegyezni az irányt. Vagy hogy a bal 3 betű, a jobb 4... Fogalmam sincs használt-e neki vagy hogy bírta megtanulni idővel. Igazából el sem tudom képzelni, vagy beleélni magam ebbe a problémába.

Egy ismerősöm az o betűt téveszti össze az u-val. Diszlexiás. Lehet, hogy ez a bal-jobb tévesztés is az.

És ha gyakorolnál valahogy?

2015. júl. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, pontosan hogy érted. Én nagyrészt kétkezes vagyok, és ebből ered a fő probléma. Ha valaki megkérdezi, hogy melyik a jobb és melyik a bal, van vele problémám.

A kresznél nem gond. Kevés olyan kérdés van, ami kifejezetten az irányt kérdezi. De ha az segít, rakj valamit az egyik kezedre, amiről megjegyzed. Gyűrűt mondjuk, vagy karóra, ha lány vagy fesd másmilyenre az egyik körmöd, stb. A vezetésnél meg ritkán gond, mert a táblák grafikusak, szóval ott senki nem fog rákérdezni, hogy balra vagy jobbra mutat. Ha meg az utasod kéri, hogy kanyarodj erre vagy arra, nem ciki visszakérdezni, rengeteg embernél tapasztaltam már ilyet. :D

A jobbkéz-szabálynál meg nincs gond, ott nem azt kell tudnod, hogy a jobb vagy a bal kezed, idővel ösztönösen jó felé fogsz nézni. Lehet kicsit többet kell gyakorolnod, de nem lesz gond szerintem nálad se. :)

2015. júl. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kétkezes, akkor van a gond, ha valaki megkérdezi melyik a jobb/bal, illetve ha mondják, hogy forduljak jobbra, akkor rendszerint a másik irányba fordulok, stb... Kresz-tesztekben volt olyan kérdés, hogy "a jobbra kanyarodó autó..." és ott elakadtam. Megpróbálom valahogy megjelölni a kezeimet, aztán talán sikerül megoldanom :) köszönöm a segtségeteket!
2015. júl. 6. 21:19
 4/4 anonim ***** válasza:

hm hát pedig ezt ki kéne vizsgálni, mert ha nem tudod megkülömböztetni a jobb és bal oldalt akkor sajnos nem tudsz levizsgázni, de ha sikerül akkor is nagyon veszélyes vezetned mert okozhatsz balesetet.

ott másodpercek alatt kell eldönteni hogy merre fordulsz hova teszed az irányjelzőt.

2015. júl. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!