Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az baj ha semmi bajom nincs...

Az baj ha semmi bajom nincs csak simán beveszek egy aspirint és nem iszok hozzá vizet?

Figyelt kérdés
hozzátenném, hogy állandóan fáj a fejem (már voltam sok kivizsgáláson, semmit sem tudtak, hogy miért) és ezért szoktam asprirint bevenni, pedig tudom, hogy semmit nem fog hatni
2010. márc. 1. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Coldrexet.
2010. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

És ezt miért csinálod, kísérleteket folytatsz magadon? Sok van belőled?

Sose vegyél be gyógyszert víz nélkül.

2010. márc. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

elsőnek: már próbáltam, sokataz sem ér.. :S

másodiknak: miért, mi bajaom lesz attól, hogy nemiszom hozzá vizet?

2010. márc. 1. 22:43
 4/7 anonim ***** válasza:
semmi bajod nemlesz tőle. a víz csak azért kell h könyebben lemenjen, meg h ne károsítsa annyira a gyomrod, de nemfopgsz meghalni ha víznélkül veszed be és bajod sem lesz tőle
2010. márc. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehetőleg ne vedd be az Aspirint víz nélkül, sőt, az a legjobb, ha beveszed a szádba, rá egy pici vizet, és amikor szétesik, lenyeled egy egész pohár vízzel. Kicsit kellemetlen, savanyú az íze, de azért nem olyan vészes.
2010. márc. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészíteném az előzőeket: az Aspirin tabletta rendkívül hidrofil, azaz vonzza a vizet, ezért minden nedves felülethez hozzátapad, ráadásul higítatlanul maró,irritatív hatású. Ha víz nélkül veszed be, kellemetlen sérülést, rosszabb esetben fekélyt is okozhat a nyelőcsőben és a gyomorban. Emellett a víz a gyógyszer felszívódásához is elengedhetetlenül fontos. Tudni kell még,hogy az Aspirin (acetil-szalicilsav) éppen azt a COX (ciklooxigenáz) enzimet blokkolja, ami nemcsak a gyulladásért, de a nyálkahártyák védelméért is felelős, így Aspirin szedése alatt minden nyálkahártya, így a gyomor és a nyelőcső nyálkahártyája is sokkalta védtelenebb, sérülékenyebb.

Plusz (ha mindez még nem elég), az Aspirin egyik közismert hatása az is, hogy fokozza a hőleadást, ezért a párologtatást is felgyorsítja. Ha nem fogyasztasz mellé vizet, ez a fokozott vízvesztés rosszullétet is okozhat. Ne vedd be tehát az Aspirint víz nélkül!

(hozzáfűzöm: a legtöbb gyógyszer tájékoztatójában le van írva, hogy folyadékkal kell bevenni azt. Nem véletlenül! Egyes gyógyszereket egyenesen TILOS bevenni víz nélkül!)

2010. márc. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
10:24: Köszönöm, hogy válaszoltál a kérdésre helyettem, én biztos nem tudtam volna ilyen szépen mondani. :-)
2010. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!