Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minek a tünetei lehetnek ezek?

Minek a tünetei lehetnek ezek?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete tartó szédülés felálláskor, amit nyomó fejfájás követ a halántéknál, jobb oldali szemfájdalom (inkább csak felfele nézéskor), ma ájulás közeli állapot,amit erős izzadás kísért. Jobb csak akkor lesz, ha fekve maradok, mert ha felkelek, erősödik a fejfájás és szédülés is lesz pár mp-ig.

Kezdek kicsit megijedni.


2015. jún. 15. 13:46
 1/8 A kérdező kommentje:
+mai nap alacsony vérnyomás (~100/50-60), pulzusom 80-90
2015. jún. 15. 13:47
 2/8 anonim ***** válasza:
Migrén?
2015. jún. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Olyasmi, igen.

Mintha belülről nyomnának és emiatt fáj a szemem is.

2015. jún. 15. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:

Ismerős érzés. Nekem is szokott lenni. Szombaton ért véget egy 4-5 napig tartó. Szédülés, hányinger, és minimumra kellett vennem a laptop, a telefon fényerejét, pedig addig se volt magas. Még a tv-t se bírtam nézni, lehúztam a redőnyt,mert a kinti fény is zavart. Vizes ruha a fejre, algopyrin, ez enyhítette.

Szerintem neked is ez lehet. Én is mértem vérnyomást, nekem is alacsony volt. 120-130 szokott lenni, most kétszer meg se mérte (error-t írt),utána volt 105-110/ valamennyi.

2015. jún. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De vajon mitől lehet? Nekem eddig sosem volt (első véradás kivételével) ájulás közeli állapotom. Vérnyomásom is normális, vagy esetleg magas, de alacsony sosem volt.
2015. jún. 15. 14:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Mióta hőség van, nekem is nagyon alacsony, pedig magas vérnyomásos vagyok, 2 éve gyógyszert kell szednem, de most nem is veszem be az estit, mert 100 körül van mindig.

A szemfájdalom miatt nézesd meg a szemed nincs-e valami gond.

2015. jún. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szememmel sosem volt gond, nem rég voltam szemészeten, bár ez a fájdalom nem olyan erős, inkább a fejem miatt van.
2015. jún. 15. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is a hőségre fogtam.

Nekem kb egy évben egyszer szokott ilyen migrénem lenni, olyankor tényleg igyekszem túl élni azt a pár napot. Egyébként jellemzően mindig nyáron jött ki eddig.


Nem tudom pontosan,hová tenni ezt. Volt már magas vérnyomásom is (nyártól függetlenül),akkor is fájt a fejem. De most a fejfájásom mellett alacsony volt. Mikor mi, úgy látszik.

Én mondjuk orvoshoz nem szoktam elmenni, ha rám jön a migrén (mert nem rövid időközönként van, hanem mint mondtam, évente), de akinek többször is van, rövidebb időközönként,annak érdemes lenne orvos véleményét kikérni.

2015. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!