Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Porckorongsérv lehet? Ha...

Porckorongsérv lehet? Ha igen, mégis mitől?

Figyelt kérdés
Hónapok óta fájdogál a hátam közepe táján, ha a talajra fekszem hanyatt de kb. két hete nagyon érzékeny nyomásra. Nem a gerincem mellett, hanem két csigolya között. Tegnap óta már állva is érzem, és kb. tíz centire kisugárzik fel és le is. Mindenképp elmegyek majd dokihoz (egyelőre sajnos nem tudok). Néztem a neten, a tünetek alapján lehet akár sérv is. :O De mitől? Nem terhelem. Oké, van egy 11 kg-os fiam, de nem emelgetem egész nap, nincs ölben. Csak pelenkázáskor emelem fel, ettől nem is fáj a hátam. Lehet attól, ahogy ülök? Fotelben, felhúzott lábbal, és nem éppen helyes tartással. Sokat vagyok ebben a pózban.
2015. jún. 11. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak protrusio lesz, nem sérv. Masszázs, gyógytorna nagyon jót tenne neki.

Mitől? Attól, hogy nem vagyunk örökké fiatalok, dehidrálódik a porckorong.

2015. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Ez elmúlhat a gyógytornától? Kifelejtettem még egy dolgot. Ha a talajra fekszem, aprót pattan ott (egyébként ki tudom ropogtatni a gerincemet, de ez nem olyan). És akkor teljesen bemerevedik a hátizmom, felkelni sem bírok, csak mint egy százéves banya. Ez a bemerevedős kb. fél éve van.
2015. jún. 11. 21:07
 3/4 anonim ***** válasza:
Pedig akkor lehet már idegi érintettség is van benne. Jobb lesz, ha minnél hamarabb lát orvos, mert ezen nagyon sokat lehet javítani, ha időben elkapják. Én nem vagyok orvos, csak gyógymasszőr sajna, de járnak hozzám porckorong panaszosok, van olyan is, aki nem sérves, csak kiboltosult neki, már féléve jár hozzám, elég szépen javul, de a gyógytorna nagyon sokat ér!! A tartóizmokat (gerinc mellett) kell megerősítened passzív és aktív tornával is, hogy szépen visszaálljon. De különben az is lehet, hogy más lesz a diagnózis, én tényleg nem tudom enbnyiből megállapítani, úgyhogy kérlek ne vedd készpénznek amit írtam.
2015. jún. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm még egyszer! Mindenképp elmegyek orvoshoz.
2015. jún. 11. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!