Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kúpot kell szednem. Mit...

Kúpot kell szednem. Mit tegyek? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Enyhe repedés van a végbelemen, kúpot írt fel az orvos.


Mióta szedem a kúpot kb. olyan érzés, mint mikor az orvos nyúlt bele vizsgálatnál. És ez az érzés nem múlik el a kú betétele után pár órával.


Napi 2öt kéne szedni. Mit csináljak? Csökkentsem le az adagot napi 1re?


Félek, hogy nagyobb bajt okozok a kúpozással.


2015. jún. 10. 09:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor felhelyezed a kúpot, előtte kend be vékonyan valami zsíros krémmel a kúpot is meg az ujjadat is. Az is célszerű, ha elmész nagywc-re előtte, mert ha már ott van a széklet a kijáratnál, a kúppal együtt kellemetlenül nyomhatnak. Ha ez nem segít, akkor kérdezd meg az orvost, hogy ez normális-e és mit tegyél. De szerintem normális, ha kellemetlen is és próbáld kibírni valahogy.
2015. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amit az első írt, és a sérülés miatt pláne lehet ez az érzés.

A sérülés kezelésére kaptad a kúpot?

Szerintem le lehet cserélni ecsetelésre, ha kellemetlen, erről még gyógyszertárban is tudnának felvilágosítást adni.

2015. jún. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A sérülés már elmúlóban van, mert későn fordultam orvoshoz és szerencsére már elkezdett magától is gyógyulni. A kúpot azért kaptam, hogy felgyorsítsa a gyógyulást.


Megpróbálom majd úgy, hogy bekenem a kúpot vékonyan testápolóval!


Igazából azért fáj, mert olyan érzés utólag, mintha egy nagy valamit nyomtak volna fel. Előtte másmilyen kúpot szedtem, azt könnyebb volt felhelyezni.

2015. jún. 10. 09:42
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :)
2015. jún. 10. 09:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Kúpot nem szedsz hanem használsz.

A kúpok könnyebb végbélbe helyezését segítheti, ha azokat közvetlenül az alkalmazás előtt egy pillanatra meleg vízbe mártják.

A felhelyezést megelőző vazelinnel, babaolajjal, popsikenőccsel vagy testápolókkal való bekenés gyakorlata nem helyes, kerülendő. A kúp külső felületére felvitt zsíros, krémes, szappanos jellegű anyagok egyrészt irritálhatják a végbél nyálkahártyáját, másrészt a zsíros máz a kúpból történő hatóanyag felszabadulás módját, ütemét is képes kedvezőtlenül befolyásolni.

[link]

2015. jún. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Egy kicsit én is megijedtem, hogy belsőleg szájon át szeded a kúpot.
2015. jún. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!