Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon érzékeny vagyok a...

Nagyon érzékeny vagyok a melegre. Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Ha meleg van, sokszor megfájdul a fejem, néha hányingerem is van. Ezeken a napokon sokszor étvágyam sincs.

Viszont meleg nyárnak nézünk elébe (itt ahol élek)... mit tudjak csinálni ellene? hogy szokhatnám meg?


2015. jún. 6. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha túlsúlyos lennél, fogyj le. Egyébként meg hűtsd magad, ahogy lehet. Én ha itthon vagyok az egy szál nyári ruhámat kiöblítem hideg vízzel, jól kicsavarom, és úgy veszem fel. Kevésbé elegáns munkahelyen is megteheted, hogy a nyakadba, válladra terítesz egy nedves textilt, időnként a mosdóban hideg vízzel megmosod az arcod, karjaid, nyakad...

Otthon ülőmunka közben a lábaid is belógathatod egy vödör hűvös vízbe.

A fejfájásra meg vegyél be gyógyszert. Ja, és igyál sokat!!!

2015. jún. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vegyél légkondit.

Nekem is hasonló problémám van, kikészít a meleg. Régen képes voltam a munkából is hiányozni, mert nem tudtam aludni éjszaka, nagy kánikulában akár egy hétig se. Csak időnként félórácskákat, amikor már nagyon kivoltam. Nem segített semmi, se a víz, se ventilátor, tényleg semmi. Idővel már a tudattól is rosszul voltam, hogy mire hazaérek, a lakás egy forró katlan, sehol nincs enyhülés...


Legutóbb úgy kerestünk albit, hogy feltétel volt a légkondi. Most tök jó :)

Szerintem a nagy meleget lehetetlen megszokni. Tíz évig próbálkoztam hiába. Aki ilyen, annak tökmindegy, mit csinál, szenvedni fog. Felesleges kínozni magad :)

2015. jún. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Délelőtt 10 órakor már be kell csukni az ablakokat, el kell sötétíteni a függönyökkel. Így bennmarad a hűvös levegő a lakásban, és nem jön be kintről, a szabadból a meleg. Ha délután nagyon meleg lenne még így is, akkor be kell indítani ventilátort, de ne rád fújjon, hanem el kell magadról fordítani, hogy csak a levegőt kavargassa.
2015. jún. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Még annyit: este olyan 6 óra után, amikor már lemegy a nap, akkor minden ablakot ki kell nyitni, hogy átszellőzön a lakás.
2015. jún. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!