Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért kopik a bőr a tenyeremen?

Miért kopik a bőr a tenyeremen?

Figyelt kérdés

Tegnap észrevettem,hogy eléggé száraz a bal tenyerem,de mivel sok dolgom volt,nem volt időm megvizsgálni a kezem. Estére már el is feledkeztem róla... Ma mosogatás után,ahogy megtöröltem a kezem,olyan fúrcsa,kellemetlen érzés fogta el a tenyerem. Ahogy megpillantottam,észrevettem,hogy tisztára kopik a bőr róla. Nincsenek repedések rajta,nem fáj,nem viszket,nem is piros és nem is kemény. A fúrcsa,hogy csak a bal tenyerem lett csak ilyen (olvastam,hogy általában egyes kisebb betegségek azt a kezet szoktak "megtámadni",amelyet a többnyire hasznaljuk. Jobbkezes vagyok,de azon semmi) és a még fúrcsább az,hogy egyik ujjhegyem sem ilyen,hanem onnét lefelé és az ujjaim között is olyan..

Arra is gyanakodtam,hogy a mosogatástól van,de tegnap egyáltalán nem mosogattam.

Járt már így valaki? Tudja valaki mi lehet ez?

Előre köszönöm a válaszokat!


2015. jún. 5. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ekcéma, menj el bőrgyógyászhoz. Addig is cseréld le a szappant, tusfürdőt, stb., szappanmentesre, és gumikesztyűben moss, mosogass, hogy ne érje a kezedet semmilyen vegyszer.
2015. jún. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De meg csak nem egész két napja van,máris menjek orvoshoz? Lehet esetleg valamilyen szer marhatta meg?
2015. jún. 5. 16:35
 3/3 A kérdező kommentje:
És + ekcéma biztos nem,mert amit olvastam róla,hála Istennek,közel sincsennek olyan tüneteim
2015. jún. 5. 16:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!