Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Feltörte a lábam a cipő, hogy...

Feltörte a lábam a cipő, hogy lehetne meggyógyítani?

Figyelt kérdés

Már azóta vettem egy számmal nagyobb cipőt, ugyanabban a márkában, ami még jobban is néz ki, szóval a cipő miatt nem bánódok, meg tervezek venni mégegy olcsóbb cipőt is.


Viszont...


A sarkamról lejött a bőr, egy kicsit sebes, fáj... Nemtudom, hogy tegyek-e rá ragtapaszt, vagy mivel lehetne ezt meggyógyítani. Valami ötlet? Egyébként maradt még ilyen bőrmaradvány a sarkamon, ami nem jött le, azt levegyem? Vagy lejön majd magától?


Köszi a válaszokat.


2015. jún. 3. 17:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Szórd be sebhintőporral , (Reseptyl Urea, én ezt használom), hamar beszárítja a sebeket és tegyél rá tapaszt, pár napig papucsban mászkálj, hogy ne dörzsölje a cipő, vagy a szandál a lábad.
2015. jún. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam levágni. Bár,volt már,hogy óvatosan levágtam ollóval,de nem a szélén! De csak mikor nagyon fityegett.

Ha otthon vagy,akkor ne ragaszd be, gyógyuljon csak a levegőn. Mikor mész valahova tegyél rá ragtapaszt, és vigyél is magaddal egyet, nehogy lejöjjön egy idő után az első.

Bekenni én leginkább körömvirág krémmel szoktam. De azt hiszem Betadine-t is használtam már.

2015. jún. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ápolónő vagyok, tehát: nyílt sebet BE KELL FEDNI fertőtlenítés után.Sebnél körben kb.1cm-rel nagyobb steril mull-lapra borsónyi kéktubusos Neogranormont kenj el laposan, Leukoplast-tal ragaszd le.(én bőrszínút használok; ha nincs közelben nyitva gyógyszertár, DM-ben lehet kapni selyemfényű Classic Hansaplastot.) Tiniként magassarkúban jártam mindenhova=NE TEDD!!!, Neog-nal a sebet okozó cipőt viselve benőtt a seb. Volt, amikor naponta átkötöttem, volt, hogy csak a 3.napon. Bőrdarab majd leszárad; ha nagyon zavar, fertőtlenített ollóval vágd le. Ne spórolj a Neogranormonnal, akkor nem ragad bele a sebbe. Jobbulást!
2015. jún. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!