Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok kipihenten...

Miért nem tudok kipihenten felébredni?

Figyelt kérdés

Akárhányszor felkelek, mindig visszahúz az ágy, pedig 8,5-9,5 órát alszok MINDIG.

18 éves fiú vagyok. Nyáron még volt úgy, hogy lefeküdtem éjfélkor és felkeltem délben. Tehát 12 órát aludtam. Most pedig a 10 óra is ritka, havi néhányszor fordul elő csak. Ez miért van? Habár 2,5 hónapja elköltöztünk, ezért minden nap másfél órával többet tudok azóta aludni.

Tehát ez a helyzet, hogy hiába alszok, nem tudok 9,5 óránál többet aludni, azt is csak úgy, hogy visszafekszek 1 órára fetrengeni, mert szinte 8-8,5 óra múlva felkelek, de nagyon fáradt vagyok, ezért megpróbálok visszaaludni, ami fetrengésbe megy át.. Régen éreztem már azt, hogy kipihentem magam, mindig fáradtan kelek fel. Mit tehetnék?

Még annyit, hogy manapság szinte semmit nem mozgok. Nyár végéig sportoltam, azután 3 hónapra abbahagytam, majd ahogy időm engedte, ismét sportoltam 2 hónapot, most nem. 1-2 hetente bulizok, ahol azért alkoholt is fogyasztok bőséggel, tudom, ezt el kellene hagyni, de nyár óta van buli 1-2 max 3 hetente, tehát erre nem tudnám fogni..


2015. máj. 13. 22:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet genetika is. Én mindegy mennyit alszok. 6 óra, 8 vagy 10.. Nem vagyok pirítós kenyér. Kell egy óra mire összeszedem magam. Vagy 10 éve pattantam ki az ágyból utoljára.
2015. máj. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Jó, de én eddig tudtam 10 órákat aludni, meg kipihentem magam, mostmeg..

Most is, elaludtam fél 12-kor, és pontosan 8-kor keltem, mint a mosott kaki, úgy néztem ki reggel. :/

2015. máj. 14. 08:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!