Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok egyenes...

Miért nem tudok egyenes háttal lehajolni és megérinteni a lábujjam?

Figyelt kérdés
Gerincferdülésem nincs és mégis amikor lehajolok és megpróbálom megérinteni a lábujjam nem megy és a hátam is ilyen "C" alakú azaz nem egyenes meg persze megérinteni sem tudom a lábujjam.

2015. ápr. 25. 21:46
 1/8 anonim válasza:
Mert nem vagy elég laza. Nyújtással javíthatsz ezen.
2015. ápr. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok otthon ebben a nyújtás témában esetleg mondanál valami gyakorlatot amíg segít a helyzetemen?
2015. ápr. 25. 21:53
 3/8 anonim válasza:
41%
Nagyon sokféle nyújtás van, ahhoz, hogy meg tudd érinteni a lábujjadat, úgy tudsz nyújtani, hogy előrehajolsz álló vagy ülő helyzetben és próbálod megérinteni, addig hajolj előre, hogy már egy kicsit fájjon és tartsd úgy kb. 20 másodpercig. Google-ben rengeteg képet, videót lehet találni erről, az a legegyszerűbb, ha rákeresel és megnézel néhányat.
2015. ápr. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

még jó, hogy megláttam ezt a kérdést.

ha nem akarsz porckorongsérvet, akkor ne így nyújts.

nem szabad görbe háttal előre hajolgatni, úgy, hogy fájjon. ez TILOS.

Amit tudsz tenni, hogy előre csak döntesz, csak addig döntesz előre, amíg egyenes háttal tudsz, tovább nem. nem görbíted.

másik: előredöntesz derékszögben, a karodat előrenyújtod és egy asztalnak vagy széktámlának támasztod a tenyeredet/csuklódat/alkarodat, ahogy kényelmes). így maradsz 1 percig, vagy amíg akarsz.

3. állsz, az egyik lábadat felrakod egy asztalra nyújtva,és előre döntesz (egyenes háttal, kar felnyújtva)

4. állsz, és a lábat egyenesen előre nyújtva magasra teszed, és mindig próbálgatod egyre magasabbra, ahogy nyúlsz

5. hanyatt fekve is a lábadat nyújtva felemeled és magad felé húzod. közben ügyelsz, hogy a derekadat ne görbítsd túl.

6. ha a haránt spárgát gyakorolod, akkor az is segít.

7. gátülésben is ha előre hajolsz (nyújtott derékkal, mint mindig) az is segít.

2015. ápr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5. pontnál persze csak az egyik lábadat emeled föl.
2015. ápr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
4. bocsi ha félreérthető volt a válaszom, én úgy értettem, hogy a lába fog húzódni (ha a háta fáj, amikor lehajol, az persze, hogy nem jó).
2015. ápr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

És kb. milyen hamar lesz majd érezhető és látható eredménye?

2015. ápr. 26. 10:26
 8/8 anonim válasza:
Már néhány nap/1 hét után érezhető a különbség, ahhoz, hogy 10-15 centivel lejjebb tudj hajolni, néhány hónapig kell rendszeresen nyújtani.
2015. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!