Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A radioaktív sugárzás hogy...

A radioaktív sugárzás hogy jut be a szervezetbe?

Figyelt kérdés
Hogy "megy" belénk? És miért okoz halálos betegséget?

2015. ápr. 21. 19:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Külső sugárforrásból, vagy a szervezetbe jutott sugárzó izotopokból. A sugárzás energiája megváltoztatja a DNS szerkezetét és beleavatkozik a sejtosztódás normál menetébe.
2015. ápr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2015. ápr. 21. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően három féle sugárzás különböztetünk meg. Alfa, béta és gamma sugárzást. Az elsőt nagyon könnyen ki lehet védeni, mert csak azt kell megakadályozni, hogy a szervezeten belülre jusson, és ezt egy sima szűrővel meg lehet oldani (erről beszélt az előző). Béta sugárzás "megállításához" már ólom kell azon felül, hogy biztosítva van a radioaktív anyagok nem jutnak be a szervezetbe. A gammával viszont csak nagyon vastag ólommal lehet védekezni, de az sem mindig elegendő. Azt még maga a Föld sem tudja teljesen megállítani. Így megnyugodhatsz mert most is masszívan sugárzásnak vagy kitéve. Ha panelben laksz, akkor különösképpen.


Ionizáló sugarak, amik megfoszthatják az atomokat az elektronjuktól, molekulákat bomlaszthat széjjel, és ebből alakulhat a sugár"betegség" és/vagy daganatos megbetegedések.

2015. ápr. 21. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amúgy a panelben mért nagyobb a sugárzás?
2015. ápr. 22. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:

A szénerőművekben visszamaradt salakot használták az építkezéshez. De ez a szint nagyon elenyésző, csak egy picivel több, mint ha a tégla házban laknak az ember.


Itt van egy érdekes bejegyzés: [link] Főleg a végét javaslom, ahol pl. leírják, hogy Pécsen nagyobb a sugárzás, mint Pakson.

2015. ápr. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
az alfahoz elég egy papírlap vagy kb 10cm távolság a bétához meg egy fadeszka és ne aggódj nem kapsz sok gammát a házfalból csak szellőztess
2015. jún. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!