Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem mond senki semmit?

Miért nem mond senki semmit?

Figyelt kérdés
Kérem aki tud válaszolni vagy van tapasztalata irjon,köszönöm!Barátom édesapja 60 éves,inzulinos cukros,vesebeteg,dializisre jár.Vérnyomása 200 és az felett,ritkán megy 150 köré.Orvosok csak annyit mondanak szedje a gyogyszert.Nyáron levágták egy lábát,cukra mindig magas.Mostanában fáradt,nyitott szájjal ül..Ha kérdezzük orvost mire számitsunk,csak elrerelik a beszélgetést.Kérem akinek van tapasztalata irjon.Párom is ga kérdez.. Nem tudom mit mondjak neki....

2015. ápr. 6. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Olvassatok utána.

[link]

[link]

2015. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Már sokat sőt rengeteget olvastunk,már azért ide írtam mert nem tudom mit tehetnénk és mire számíthatunk.
2015. ápr. 6. 18:37
 3/11 anonim ***** válasza:
A természetes módszerek talán még fontosabbak! az orvosok csak halomra írják a gyógyszereket, vágdossák le a lábakat és semmi javulás nem lesz.Keressetek a cukorra, magas vérnyomásra természetes táplálékkiegészítőket és azt kapjon amennyi csak lehet.Rengeteg ilyen van, pl gyógynövények, akár a görögszéna, stb, ez is jó cukorcsökkentő.Fűszerek, teák, sok minden van, ami jó lehet neki ezekből sok kerüljön az étrendjébe.Én ezekben ezerszer jobban bízom.Sajnos ő már nagyon előrehaladott lehet ebben a bajban, de mindíg van remény, mindent ki kell próbálni.
2015. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az orvosok nem mondanak semmit, mert ők már szerintem nem sok újat tudnak sajnos javasolni neki.Talán jobb is, ha nem írnak fel még egy zsák tablettát.Ha nyitott szájjal ül, talán nehezen kap levegőt?Lehet, hogy a szervezete sok vizet halmoz fel és talán ezért.De a magas vérnyomás bizony nagyon megterheli a szivet, az is lehet az oka.
2015. ápr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszokat!Természetes gyogymodok hive vagyok,de nem nagyon vesz be semmit.Igen rengeteg gyogyszert szed.5 fajta vérnyomás csökkentőt is...de semmi nem segit.Pár hete azt látjuk...feledékeny kicsit.. Többször szólunk mire meghallja.Fél párom...ezért is kértem véleményt. jah multhéten 200 volt vérnyomása dializisen hazaküldték hogy otthon szedje be a gyogyszert.éb tegnap 214/110 et mértem .mentőt hiába hivnánk nem menne korházba.
2015. ápr. 6. 19:01
 6/11 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha a beteg nem működik együtt, akkor az orvos akármit is csinál esélytelen.

Csúnyán hangzik, de valószínűleg azért nem mond semmit az orvos, mert nem akarja a szemetekbe vágni, hogy a helyzet reménytelen.

Készüljetek fel a legrosszabbra, mert ebből, ilyen hozzáállással nem fog kijönni az apósod.

2015. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szedi a koleszterin csökkentő gyógyszerét?

Az legalább olyan fontos, mint az, hogy ne egyen szénhidrátban bővelkedő élelmiszereket.

Rendszeresen ellenőrizze a cukrát és egyensúlyban tartsa.


Ha erre nem képes, akkor ő már "vállalta" az egyetlen kiutat erre, amit nem szívesen mondanék ki.


Eddig is csak rajta múlt, a többi is csak rajta múlik, hogy mennyire tartja a szénhidrát diétát és a koleszterint.


Ez olyan, mint amikor valakit nem tudsz lebeszélni arról, hogy félre álljon a felé száguldó vonat útjából. Ekkor viszont senki más nem felelős a végeredményért, csak is ő maga egyedül, aki nem törődik az életét fenyegető dolgokkal.


Volt már aki tőlem kért véleményt és mondtam, hogy szigorú diéta és cukor egyensúly tartás. Koleszterin csökkentő gyógyszert szigorúan szedni kell. Erre azt válaszolta, "még enni se lehet ahogy jólesik? Akkor minek élek." Rövidesen teljesült a saját kérdésére az általa sugallt válasz.


Sőt volt fiatal ismerősöm is, aki miután megtudta, hogy diabétesze van, ostoba módon rendszeresen hordta haza tálcaszámra a cukrászsüteményeket és tömte magába azzal, hogy neki ugyan nem árt. Aztán vagdosni kezdték a lábán a fekélyes ujjait és később a lábfejét és egyre feljebb, de ő csak ette az édességet és mindent amit megkívánt. Aztán jött a vese betegség és a belső szervi elégtelenségek és végül az ilyenkor elkerülhetetlen.


Aki ennyire konokul önmaga ellen tesz, az mit várhat?

Csakis azt, amit a vasúti talpfák között a száguldó gyorsvonatra várakozó ember, aki abban hisz, hogy ő az erősebb az utolsó pillanatig, amíg meg nem érkezik a gyorsvonat..


Sajnálom, de nem tudom finomabban leírni.

Engem is érint a diabétesz de mindent megteszek, szigorúan diétázok és szedem a gyógyszert amit kell. Oda figyelek magamra. Viszont ha valakiben ennyi kitartás nincs, sőt tudatosan egészségtelenül él az sok jóra nem számíthat sajnos.


Ez olyan, mint amikor valaki a veszély tudatában az autópályán rohangál a száguldó autók között a három sáv egyik szélétől a másikig. Ő vajon mire számíthat? Aki a saját életét tudatosan veszélyezteti, az az ember mire számíthat?

Előbb vagy utóbb "valaki el fogja ütni" az biztos, de ez mindig az ember saját választása, vállalja-e a veszélyt és úgy él, hogy nem törődik vele felelőtlenül, vagy mindent megtesz annak érdekében, hogy elkerülje. Ez mind csak önmagán múlt, hogy eljutott idáig.


Tényleg nagyon sajnálom, de ha valaki eljutott idáig, az csak a saját felelőtlenségének köszönheti. Ha eddig nem tudott oda figyelni, ilyenkor már nagyon nehéz mert erősen beszűkült az érrendszere. Azért ennyire magas a vérnyomása is. Sőt a vese károsodás miatt a gyógyszerek közül sem tud sokat tolerálni, mert ezeket is a máj és a vesék kell kiválassza a folyamat végén.


Nagyon sajnálom, de készülj fel rövidesen a legrosszabbra.

2015. ápr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!A gyógyszereket beszedi,de nem diétázik,inzulint pedig csak este ad magának,de akkor 15vagy 21 a cukra meg az között. Próbáltam vele beszélni hogy kellene belgyógyászati vizsgálat de rögtönfelkapta vizet.Állandóan rossz kedvű,mindenkit szid,mindenki hibás csak ő nem....nehéz vele.
2015. ápr. 8. 15:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Diéta nélkül olyan, mint amikor nem akar az ember kijönni a vasúti sínek közül, nem akar el állni a felé száguldó vonat elől, közben szitkozódik, miért akarják őt elütni.


A szervezetben lévő szénhidrátokkal, naponta többször, rendszeren egyensúlyba kell hozni a felhasználásához, lebontáshoz szükséges inzulint. Különben a magas vércukor szint okozta szövődmények nagyon hamar elviszik.

Nem szépítek mert ha becsukjuk a szemünket, akkor is elüt a vonat.


Gondolom azért kimondottan cukrosat nem eszik.

Erre az lehet a megoldás, hogy szénhidrátban szegény élelmiszert kell csak tartani otthon, legalább is a számára, amiről ő tud. Fehér kenyér helyett rozs kenyeret kell venni vagy szénhidrát csökkentett kenyeret. A kimondottan cukros dolgokat ki kell zárni. ha kéri, azt nem ettünk mert árt.


Ezen kívül pszichiátriai ellátásra volna szüksége, hogy elviselje a betegségéből, szükséges korlátok miatt adódó türelmetlenségét. Tudom, nehéz valakit elvinni, főleg a pszichiáterhez ha nem akar, de ezeket meg kellene beszélni a házi (körzeti) orvossal.

2015. ápr. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

jav.:


"naponta többször, ->rendszeren<- egyensúlyba kell hozni.."

naponta többször, -rendszeresen- egyensúlyba kell hozni..

2015. ápr. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!