Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fáj a sarkam?

Mitől fáj a sarkam?

Figyelt kérdés

29 éves, fizikai munkát (állómunka, nehéz súly emelés) végző férfi vagyok.

Egészen 27 éves koromig semmi problémám nem volt. Hordtam sportcipőt, bakancsot, papucsot is a munkám során, de semmit nem érzett meg a lábam.

Aztán egyszer elkezdett fájni a sarkam, pontosabban a sarokcsontom, és ez azóta sem javult. Majdnem fél évet kisebb munkákkal töltök, az is fizikai, csak az nem durva.

Ezalatt a félév alatt (2x volt ugye 2 év alatt) sem javult sokat. Próbáltam már mindent, talpbetét, krémek, MBT cipő.. MBT-ben lényegesen javult a helyzet, de azért még mindig fáj. Főképp reggel fáj a sarkam, az első rálépéskor, utána már "bemelegszik", de akkor kegyetlenül fáj.


Mi lehet a baj?


2015. ápr. 4. 20:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Sarokcsonti kinövés


A sarokfájdalom a sarokcsontnál található szalag tapadási pontján kialakuló csonthártyagyulladás okozza. A sarokcsonton egy sarkantyúhoz hasonló képződmény látható.


A sarokfájdalom alapvetően a csonthártyagyulladás miatt alakul ki. A sarokcsontkinövés okozta sarokfájdalom kezelése: kímélet, nyújtás. Helyileg beadott gyulladáscsökkentő injekcióval.



Haglund sarok


A Haglund sarok kialakulása fejlődési variációként jön létre a sarokcsont hátsó-felső peremén. A csontos előemelkedés fájdalmas panaszokat okoz nyomás hatására. Leggyakrabban a sarokcsont fejlődési variációja. Sarokfájdalmat cipő viselésekor okoz, mivel a cipő hátsórésze nyomja a csontos kiemelkedést, illetve rányomja a felette lévő lágyrészeket. Amennyiben a sarokfájdalom a speciális cipő viselésével sem szűnik meg, csak a műtéti mód megoldás.


Albert kór


A lábszár izomzatát az Achilles-ín kapcsolja a sarokcsonthoz. Az ín előtt található egy tömlő, amelynek a gyulladását nevezzük Albert kórnak. A sarokfájdalom enyhül a helyi érzéstelenítő beadásával, illetve a meleg borogatással és a nyugalomba helyezéssel.


Nervus tibialis posterior


A betegek általában égő vagy bizsergő fájdalmat panaszolnak bokatájon, mely gyakran az ujjakba sugárzik. A fájdalmat a járás fokozza, pihenés csökkenti. A fájdalmat csökkenti, ha a lábat semleges helyzetben rögzítjük. A sarokfájdalmat helyi érzéstelenítővel lehet megszűntetni.



Ezek közül valamelyik, bár szerintem a 2.

2015. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!