Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholos vagy galliumos...

Alkoholos vagy galliumos lázmérő jobb?

Figyelt kérdés
Galliumos volt már, de annyira nehezen lehetett lerázni, hogy kiesett a kezemből és darabokra tört. Az alkoholosat is ilyen nehéz lerázni?

2015. febr. 13. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

A galliumos hőmérőt azért nehéz lerázni, mert 29,7 °C-on megfagy benne a gallium.

https://www.youtube.com/watch?v=p9ZVTRsd98M

A gallium is mérgező, mint a higany.

[link]


Semmivel sem veszélytelenebb, ha galliumos lázmérőt használsz higanyos helyett, és összetöröd.

Egyáltalán, a folyadékkristályos és elektronikus lázmérők korában mi értelme van folyadékos hőmérőt használni???

A pár tized fokkal nagyobb pontossága a folyadékos hőmérőknek jelentéktelen. Mit számít az, hogy valakinek 40,0 vagy 40,3 fokos láza van? Az a lényeg, hogy félrebeszél-e már vagy még nem.

2015. febr. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Eddig kb 7 db elektromos lázmérővel találkoztam, nekünk is volt nem 2, nem 3, kivétel nélkül az összes rossz volt, amikor már lángolt a fejünk akkor is 35-36 fokot mutatott, miközben a nagyszüleimnél a higanyos kimutatta a lázat. Kivétel nélkül minden egyes ember panaszkodik rá. Nem mondom, hogy nem mérgező a folyadékos, de ennek meg semmi értelme...:S

Akkor mondd el légyszíves, hogy te milyen márkájút használsz, hátha az az elektromos nekem is beválna. Köszönöm

2015. febr. 13. 12:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is 3 digitálist dobtam ki, mert egyik sem ment 35 fölé. Most nézegettem a neten a hőmérőket és homlokos hőmérőt szeretnék venni, de elég drága, nem tudom azt ismeri-e valaki, érdemes-e olyat venni.
2015. febr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!