Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az baj, ha nem hurka alakú a...

Az baj, ha nem hurka alakú a székletem?

Figyelt kérdés

Nem híg, folyós, hanem szilárd kupac, de nem hurka sosem. Semmi panaszom nincs amúgy. Nem mondanám, hogy egészségesen étkezem, napközben, melóban szendvics, este főtt kaja.

Valószínűleg már régóta ilyen, de eddig nem láttam, mert nem tálcás wc-nk volt.

Annyira nem is bántam, mert nem ülök reggel fél napig a wc-n, nagyjából másfél perc alatt végzek törléssel együtt.

Viszont a párom nagyjából ugyanazt eszi, mint én, mivel együtt élünk, de ő mégis hurkát kakil.

Van okom aggodalomra?


2015. febr. 10. 14:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hülye kérdés, de akkor milyen? :D Szilárd, de nem hurka... akkor deltoid? Nem tudom elképzelni, így a problémát sem.
2015. febr. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

mondjuk képzelj egy egy kupac darált húst, vagy tatárbifszteket :D

az azért szilárd, nem folyós, de nem is hurka

2015. febr. 10. 14:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem :D

Ha ragacsos, tehát mondjuk csíkot húz a lehúzáskor, sokat kell törölni a fenekedet utána, akkor a zsírral lehet baj. Vagy túl sok zsírt eszel, esetleg nem tudja feldolgozni a szervezeted (pl. a lisztérzékenyeknél is van ilyen). Ha meg száraz, koppanós, bogyós (olyan nyúlkakis:D), akkor a méregtelenítéssel lehet gond, a máj vagy az epe működésével.

De ez mindenkinél más. Pl. én nem nagyon eszek húst, de ha mégis úgy alakul, teljesen már állagú, stb.

Biztos nincs semmi totál eltérő az étkezésetekben?

2015. febr. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

nem ragacsos, és nem kell sokáig törölni, pár törlés és teljesen tiszta

és nem is száraz, bogyós

ennél jobban nem tudom elmondani, mint hogy olyan, mint a tatárbifsztek :D A színét leszámítva :D

2015. febr. 10. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Akkor tanácstalan vagyok. (Bár annak örülök, hogy sosem szerettem a tatárbifszteket:D) Esetleg sok-sok rost? Egy ideig szedtem korpát, ilyen vízben feloldós cucc, attól nekem is hasonló volt.

Ha amúgy semmi más tüneted nincs, pl. puffadás, fájdalom, kórosan gyakori/ritka széklet, akkor nem kell aggódnod, ennyi variancia belefér, sokfélék vagyunk.

Ha mégis aggódsz, akkor menj el orvoshoz, elküldi a mintát laborba, aztán okosabbak lesztek.

2015. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sok szénhidrátot eszem, mert napközben zsömle, este meg jó eséllyel valami tésztás vagy krumplis cucc hússal

Amúgy semmi fájdalom, semmi puffadás, és minden reggel van székletem kivétel nélkül.

2015. febr. 10. 14:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!